středa 16. 10.
DVA (KŘEST ALBA PIRI PIRI) + PIERNIKOWSKI /PL
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Ochutnejte Piri Piri! DVA se vrací na koncertní pódia a v Paláci Akropolis pokřtí svou očekávanou novou desku. Večer zahájí polský rapper a producent Piernikowski.

DVA

Jan Kratochvíl a Barbora Ungerová. DVA hudební živly, co se po hudebním světě pohybují už 18 let. Za tu dobu dvojice získala uznání nejen v českém, ale i mezinárodním měřítku. Překračuje hranice zavedených hudebních žánrů a mluví doslova svým vlastním jazykem. A třebaže textům skutečně rozumí jenom DVA, zaujaly publikum po celém světě. Jejich skladby na streamovacích platformách sbírají stovky tisíc poslechů a zazněly v oceňovaných videohrách. Za soundtrack ke hře Botanicula získali „herního oscara“ Excellence in Audio Award IGF v San Franciscu. Na kontě mají ovšem i vyloženě hudební ceny, například Anděla za svou druhou řadovou nahrávku HU z roku 2010. V roce 2023 se kapela vrátila k živému hraní a začala pracovat již na čtvrté studiové desce. Na produkci novinky Piri Piri se podílel Tim Brinkhurst, spolupracovník britské kapely Young Fathers. Očekávané album vychází 13. září a už 16. října ho DVA se speciálními hosty pokřtí v Paláci Akropolis.

Piernikowski

Speciální host, který zahájí večer a v exkluzivní pražské premiéře představí nové album Beyond Echo of Time. Robert Piernikowski je rapper a producent, který našel uznání i na punkrockové a elektronické scéně. Vedle domovského Polska jeho koncerty sbírají úspěchy také v České republice. Má za sebou vystoupení na předních festivalech jako barcelonská Primavera nebo Unsound v New Yorku. Na předchozím albu The best of moje getto s ním spolupracovala například polská hudebnice Brodka. Nyní Piernikowski v rámci série Pulz zahraje i tracky z čerstvé experimentální desky, která vyšla letos v dubnu. Vydejte se za ozvěnu času.

Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč. Večer se uskuteční ve spolupráci s prostorem Akropolis Underground, kde proběhne afterparty.


 
Doporučujeme