pátek 2. 12.
Zuco 103 /NL + hosté /CZ ► Ohm Square DJ set ► Charlie One & Jan 2 + DJ Baltazar + DJ Robot + DJ Jeffology (Champion Sound)
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info
Vánoční Respect Festival 2016 Závěrečný festivalový koncert. Brazilectro night Průkopníci Brazilectra a jedna z nejkvalitnějších živých kapel nizozemské hudební scény ZUCO 103! O afterparty se postarají Ohm Square DJ Set - Charlie One & Jan 2 / DJ Baltazar / DJ Robot/ DJ Jeffology (Champion Sound)

Vánoční Respect Festival 2016 Závěrečný festivalový koncert. Brazilectro night Průkopníci Brazilectra a jedna z nejkvalitnějších živých kapel nizozemské hudební scény ZUCO 103! O afterparty se postarají Ohm Square DJ Set – Charlie One & Jan 2 / DJ Baltazar / DJ Robot/ DJ Jeffology (Champion Sound)

ZUCO 103 Návrat průkopníků brazilelectra Po čtyřleté matečské dovolené se Lilian Vieira a Zuco 103 vrací na koncertní podia Jedna z nejkvalitnějších živých kapel na současné nizozemské hudební scéně. Do hudební historie se Zuco 103 zapsali jako zakladatelé tzv. Brazilectra – směsice jazzu, brazilské hudby a elekroniky, obohacená dalšími hudebními vlivy. Skupina jako první zkombinovala sambu se samplovanou taneční hudbou a předčí v této oblasti všechny rutinní fúze. Zuco 103 staví na energii živého bubeníka Stefana Krugera z Nizozemska, německého klávesového kouzelníka Stefana Schmida a na ohnivých vokálech zpěvačky Lilian Vieiry z Rio de Janeira. V koncertní podobě je trio navíc posíleno o kytaristu, basistu a perkusistu. Jejich současný repertoár je směsicí acid jazzu, brazilské hudby a elektroniky, okořeněnou navíc o dub, drum ’n bass a vlivy z Kuby a Etiopie. Do Prahy se skupina vrací představit aktuální album „Apocalypso “,Hudba konstelace Zuco 103 překypuje energií a její koncerty zaručují nezapomentutelný zážitek.

Směs Brazílie, elektroniky a acid jazzu okořeněnou navíc o dub a vlivy z Kuby a Etiopie. V nahrávkích hostovali napčíklad pioneer reggae Lee 'Scratch' Perry i enfant terrible barcelonské scény Dani Macaco. Skupina byla nominována na ceny BBC World v kategorii Club Global. I když laik si brazilskou hudbu spojuje s Rio de Janeirem a bossa novou, skutečnost je mnohem pestřejší. Čím hlouběji postupujete do vnitrozemí a čím víc se vzdalujete od Rio de Janeira, tím překvapivější styly objevujete: rytmické horalské forró, africké maracatú, anebo čarovnou hudbu amazonských Indiánů. Proměny brazilské hudby dokumentuje i vývoj předchozích dekád. Zatímco 60. letům dominovala bossa nova a jazzové fuze, následujícímu období bychom mohli říkat Velká Brazilská Syntéza; její historické etapy byste našli v encyklopediích pod jmény Tropicalia či MPB, tedy Musica Popular Brasileira. Jejich aktéry byli muzikanti bílé i černé pleti, jazzmani i rockeři, zpěváci se subtilním projevem i zpěvačky s hlasem jak dynamit. V 90. letech nastoupil brazilský rap i ohlušující mangue beat soustředěný kolem zpěváka Chico Science z přístavu Recife. Dnes přicházejí ty nejzajímavější impulsy z elektronické taneční hudby, označované „brazilectro“. Lilian Vieira přijela roku 1989 do Rotterdamu studovat zpěv. Nejprve vystupovala hlavně s doprovodem svých krajanů – ale brzy zjistila, že brazilskou identitu si dokáže uchovat i když zkusí něco jiného. „Nechtěla jsem se omezovat jediným stylem. Moje skupina Zuco 103 je vlastně čistě evropskou záležitostí. Samozřejmě, že čerpám inspiraci ze svých kořenů, a to hlavně v rytmické poloze. Co mě dnes zajímá nejvíc, je moderní evropská taneční hudba.“ Zbývající cast sestavy Zuco 103 pochází z Holandska a Německa (klavír, DJ, perkuse, bicí). Do Prahy se skupina vrací představit aktuální album „Apocalypso “,Hudba konstelace Zuco 103 překypuje energií a její koncerty zaručují nezapomentutelný zážitek.


 
Doporučujeme