úterý 15. 12.
Miloš Vacík /CZ + Alan Vitouš /CZ + Athina Langoska /CZ + Aleš Kudela /CZ + Clarinet Factory /CZ
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info
Křest knihy, CD a audioknihy

Pod hvězdami, je unikátní projekt, ve kterém se snoubí – ilustrovaná kniha, audio kniha a nahrávka Miloše Vacíka, hudebníka, perkusisty a výtvarníka. Jedinečný koncert, kde se sejdou na jednom pódiu, Miloš Vacík (perkuse), Alan Vitouš (perkuse), Athina Langoska (zpěv), Aleš Kudela (klarinet, flétny, soprán sax) a klarinetové kvarteto Clarinet Factory.

Diváky čeká unikátní ambientní koncert při světle luceren. V rámci večera proběhne i křest knížky (Argo) a dvoj-cd s hudbou složenou k přímo k textům, a křest audio-knihy načtené Josefem Somrem a Viktorem Preissem (Supraphon). Diváky čekají i jiná, nejen hudební překvapení.

POD HVĚZDAMI aneb povídky z pouště a moře

Pod hvězdami, je kniha, audio kniha a nahrávka, Miloše Vacíka, hudebníka, perkusisty a výtvarníka. Autor, známý svými hudebními výlety a nahrávkami inspirovanými Brazílií, Kubou, či Afrikou, hlavně ze svých uskupení Tam-Tam Orchestra, Tam-Tam Batucada, Sluneční orchestr, či kdysi Šum svistu. Miloš na svých cestách po světě čerpal nejen hudební inspiraci, ale také výtvarné cítění a celkovou atmosféru jednotlivých zemí. Tento projekt snoubí autorovy lásky do jednoho propojeného celku. Texty, jakoby z tisíce a jedné noci, ilustrace vzdáleně inspirované dávnými kolorovanými dřevořezbami. Kniha Pod hvězdami, má podtitul – povídky z pouště a moře. V těchto extrémních krajinách se odehrávají záblesky bajek života zvířat, lidského snažení, večného hledání, to vše z výšek pozorované nebeskými světly, chladně a nepovšimnutě. Texty se vyne, jako jemná červená nitka, konfrontace pozemského jepičího snažení, s pomalým tokem vesmíru. V knize je pětatřicet povídek a sedmatřicet celostránkových barevných ilustrací. Texty o hledání, naději, bolesti, prchavém štěstí, smutku a touze. S hlavou zvednutou k obloze, v očích věčné otazníky. Knihu vydalo nakladatelství Argo. Hudebník se však ve Vacíkovi nezapře, a tak vychází u nakladatelství Supraphon i stejnojmenná nahrávka. Na jednom nosiči je hudba nahraná a složená přímo k textům, aby ještě více prohloubila dojem a unesla posluchače i čtenáře do krajin fantazie, hloubek vesmíru, šumu pouštního větru a vln. Spoluautor hudby je legendární český hudebník a performer, Alan Vitouš. Spolu s Milošem a Alanem, na hudbě spolupracovali – řecká zpěvačka Athina Langoska a člen Slunečního orchestru, Aleš Kudela. Na nahrávce byly použity přednahrané zvukové koláže a improvizace od Clarinet Factory. Na audio knize, která vznikla v režii Jana Jiráně, zní dva magické hlasy úžasných herců, Josefa Somra a Viktora Preisse. V projektu s názvem Pod hvězdami, se tak propojují texty povídek, kresby, hudba a mluvené slovo, v jeden originální celek. To vše mají diváci možnost slyšet na unikátním večeru na jednom pódiu, kde se nahrávka i kniha pokřtí.


 
Doporučujeme