ŽIŽKOV SOBĚVirtuální prohlídkaFacebookYouTubeAGalerieNewsletter English

zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Divadelní premiéry

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

CIRKOPOLIS vol. 2
16/04/2014 20:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Pouze jednou! Pouze v Evropě! Pouze v Praze! Pouze v Paláci Akropolis! Hosté z několika zemí Evropy se setkají a společně na základě improvizací vytvoří unikátní celovečerní představení. Čas je pro tvorbu velmi krátký, je nutné 100% nasazení.

POPCORN MACHINE (CIE MY!LAIKA) from ANDRICA on Vimeo.

Režie se zhostí renomovaný francouzský režisér Florent Bergal, který svým osobitým přístupem k cirkusovému umění ovlivňuje vývoj nového cirkusu v Evropě. Po roce se Florent Bergal vrací opět do Čech. Na Letní Letné 2013 byla uvedena jeho nezapomenutelná režie představení Popcorn Machine od skupiny My!Laika.

Hosté-umělci:

Hanna & Max (Švédsko)
DuoMax Behrendt a Hanna Flemström původně pochází ze Švédska, společně ale začali trénovat párovou akrobacii na dánské cirkusové škole AFUK. Poté společně pokračovali na Francouzskou cirkusovou školu Le Lido, kde se také porvé setkali s režisérem Florent Bergalem, které je pozval do Prahy na tento unikátní projekt. Le Lido zakončili toto léto a od té doby jsou na cestách a účinkují na nejrůznějších festivalech nejen v Evropě.

Nathalie Wahlberg (Švédsko)
Nathalie je dvacetisedmiletá tanečnice a akrobatka ze švédského Stockholmu. Nejprve studovala Royal Swedish Ballet School a poté se vydala na cesty se souborem VERVE a měla možnost navštívit několik prestižních tanečních festivalů, vedle toho navštěvovala celou řadu workshopů a laboratoří s tanečníky Ultima Vez, nebo RootlesRoot a Rosas, které ji ovlivnili v další tvorbě. V roce 2011 objevila ve svém uměleckém světě také cirkus a začala se věnovat tréninku handstands.

Jonáš Janků (CR)
Jonáš Janků, performer, akrobat, tanečník, pedagog a muzikant. Ve svých studiích se postupně zabýval vizuálním uměním, hudbou a humanitními vědami a svou seberealizaci nalezl v současném tanci a pohybovém divadle. Z cirkusových disciplín se věnuje hlavně pozemní párové akrobacii, individuální akrobacii a ve vzduchu je pak jeho doménou zejména šála. Účastní se mnoha workshopů uznávaných českých i zahraničních umělců (mimo jiné např. Albin Warette, v rámci programu Educircation v Maďarsku). Spolupracoval na autorských tanečních představeních tanečnice a choreografky Kataríny Rampáčkové; mezinárodních projektech „Jizvy v kameni“ a „Jezero Grus Grus“ divadla Continuo; je členem sdružení V.O.S.A. Theatre a jeho pouličního představení „Vysoké snění“; v poslední době působil jako akrobat v představení studia DVA „Vánoční Koleda“ a jako choreograf/lektor spolupracoval na akrobatických scénách představení „Odpad, město, smrt“ režie Dušana D. Pařízka pro divadlo Komedie. Mimo to je perkusistou hudební skupiny Džezvica. Je prvním odchovaným lektorem Cirqueonu. Učí zde Závěsnou akrobacii na šálách a laně pro začátečníky a párovou akrobacii.

Ondřej Holba (CR)
Ondřej v současnosti studuje na Katedře Pantomimy na pražské HAMU. Od roku 2007 patří do žonglérské skupiny Kruhová parabola. Jeho specializací je především kontaktní žonglování, které osobitě kombinuje s prvky pantomimy, akrobacie a divadla. Má také zkušenosti s vedením žonglérských dílen pro děti i dospělé.

Stéphanie N´Duhirahe (CH, CZ)
Exotické jméno ale přesto reprezentuje Českou Republiku. Oblíbená trenérka a performerka žijící dlouhodobě v Praze rozhodně přinese svěží vítr do projektu Cirkopolis vol. 2. Stéphanie N'Duhirahe je umělkyně a akrobatka pocházející ze Švýcarska. Vystudovala cirkusovou školu v Québecu, jejím oborem byla a je vzdušná akrobacie se specializací na vertikální lano. Techniky vzdušné akrobacie učila děti i dospělé ve Švýcarsku (l'Ecole Rudolf Steiner, Geneva; L'Elastique citrique, Circus school of Nyon), Kanadě (l'Ecole de Cirque de Québec) a v současnosti kromě Cirqueonu učí v Praze i v Kulturním centru Mlejn.
V minulých letech Stéphanie spolupracovala s kanadským souborem Cirque du Soleil, účastnila se několika švýcarských festivalů (Paléo Festival, Festival Far°, Festival Les Six Pompes) a v roce 2009 společně s Morgane Widmer založily soubor Des pieds perchés.

Loňský Cirkopolis vol.1

Cirkopolis vol.2cirkopolis vol 2Cirkopolis vol.2 - Cirkopolis vol.2Cirkopolis vol.2Cirkopolis vol.2Cirkopolis vol.2cf_2014_04_16_cirkopolis vol 2 -3cf_2014_04_16_cirkopolis vol 2 -2cf_2014_04_16_cirkopolis vol 2 -1cf_2014_04_16_cirkopolis vol 2 -7cf_2014_04_16_cirkopolis vol 2cf_2014_04_16_cirkopolis vol 2 -6cf_2014_04_16_cirkopolis vol 2 -5cf_14_04_15_Alexis Rouvrecf_2014_04_16_cirkopolis vol 2_10cf_2014_04_16_corkopolis vol 2_ 9
Cirkopolis vol.2
14_04_19_cirkopolis_vol_2_web_event
 
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o .