čtvrtek 12. 12.
EDÚV SYN + GONDOR FLAMES + THC LUNA G
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Tři nepřehlédnutelná jména undergroundového rapu. V Paláci Akropolis poprvé zahrají kolektivy THC Luna G a Gondor Flames. Se svou sólovou show se vrátí slovenský rapper Edúv Syn.

Edúv Syn

No future, aj keď mohla by. Na pódiích Paláce Akropolis už se několikrát objevil – třeba po boku lidí jako Berlin Manson, Fvck_kvlt nebo OGMiaG. Nyní se Matej Myslovič aka Edúv Syn v rámci série Pulz vrací s plnohodnotnou sólovou show. Slovenský hudebník a multimediální umělec usazený v Praze patří mezi vycházející undergroundové hvězdy, které míchají rap s punkovou estetikou. Edúv Syn se ve svých textech striktně staví proti konzumu, homofobii a společenské agresi. Svědčí o tom všechny jeho letošní singly, ale třeba i loňská deska Projekt 2023, na kterém dal prostor zajímavým slovenským a českým rapperkám.

Gondor Flames

Ze zajetí 8 bytů na Žižkov zamíří kolektiv Gondor Flames. Pražské rapové uskupení hýbe zdmi undergroundových klubů už od roku 2017. Zvukovou temnotu a špínu doplňuje smysl pro humor i nostalgie českého country. V popředí labelu Gondor Flames stojí bratři Polákovi, hudebníci a fanoušci Pána prstenů – Martin a.k.a Kurt, Kryštof aneb Poskok a David jako Rashid Bok. Jejich texty se hemží pražskými reáliemi, sociálním aktivismem i nečekanými popkulturními referencemi. V Paláci Akropolis experimentátorská trojce vystoupí úplně poprvé. Těšit se můžete třeba na tracky z loňského EP so long, kalypsó.

THC Luna G

Začínající soundcloudový klan, který rapuje. Ve svých mosazných kotlích kromě hořlavin míchá bars. V textech se pouštějí do neomalené, ale upřímné kritiky současné politiky a s tím souvisejícího boje za rovnoprávnost na polích ekologie, sexuality a dalších plevelnatých hřištích kapitalismu. Jejich flows jsou jako samotné uskupení různorodé, ale jestli se na něčem shodnou, tak je to touha dělat neplechu a bordel, což se projevuje i v experimentálním přístupu k různým žánrům.

Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč. Večer se uskuteční ve spolupráci s prostorem Akropolis Underground, kde proběhne afterparty.


 
Doporučujeme