úterý 26. 9.
SOEN /SW + MOLYBARON /FR + TERRA /AUS
18:50, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Počátky provokativní a novátorské švédské prog-metalové skupiny Soen sahají do roku 2004, ale první zvuková nahrávka Fraccions vznikla až o šest let později. Kritikou oceňované debutové album Cognitive vyšlo v roce 2012 a bubeník Martin Lopez se o skladbách na albu vyjádřil velmi stručně jako o „melodických, těžkých a komplexních“. Soen se od počátku nevyhýbali hledání vlastního hudebního výrazu a zkoumání jeho hranic. Cognitive znělo jako těžký progresivní metal, zatímco na Tellurian (2014) Soen volněji překračovali žánrové hranice a třetí deska Lykaia se lyricky uzavřela do konceptuálního vyprávění. Kvartet Soen Lotus (2019) je po textové stránce jakousi disertací o stavu moderní společnosti.

Album Imperial (2021) produkoval Iñaki Marconi s kapelou, mixoval a masteroval Kane Churko, který spolupracoval například s Ozzym Osbournem nebo Bobem Dylanem. Osm svěžích, ostrých a skvěle vystavěných písní zahrnujících frustraci, reflexi i naději, Imperial je nejprudší a nejdynamičtější nahrávkou Soenovy cesty, která posluchače okamžitě zaujme a udrží ještě dlouho poté, co tato chaotická doba pomine, a její bohaté detaily ji předurčují k tomu, aby se stala klasickým metalovým albem této éry. Poselství písní jsou hluboce osobní, ale zároveň univerzální a srozumitelná každému posluchači.

Členové Soen jsou:

Joel Ekelöf – zpěv Martin Lopez – bicí Lars Enok Åhlund – klávesy a kytara Cody Lee Ford – kytara Oleksii „Zlatoyar“ Kobel – baskytara

Tuto akci podporuje Liveurope. Liveurope je první celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.


 
Doporučujeme