pondělí 20. 2.
MACHINA MUNDI /DK /CZ
20:30, Jazz bar
dočasně mimo provoz

info

Machina Mundi je nový dánský band, který se inspiruje například legendární kapelou Weather Report a to především použitím různých druhů syntetizátorů a efektů. Co se zvuku a rytmů týče, Chris Potter’s Underground je jednou z hlavních inspirací. Český saxofonista Luboš Soukup, známý svým kvartetem, nebo z kapel Points, Inner Spaces, Freetown Quartet či Concept Art Orchestra (CAO), je lídrem projektu Machina Mundi. Do projektu přináší své propracované kompozice, ve kterých se vznášejí elegantní promyšlené melodie nad bytelnými groovy. Nechybí ani vzrušující sóla, která potěší publikum. Harmonický svět Machina Mundi je temný jako skandinávské nebe a pulsující rytmy kapely jsou živé jako ulice New Yorku. V kapele mu sekundují dva Švédi klávesista William Larsson a bubeník Daniel Johansson. Na kontrabas hraje Kanaďan Graig Earle.

Line-up:

Lubos Soukup – tenor & soprano sax, clarinet, effects William Larsson – fender rhodes, keyboards, effects Graig Earle – double bass Daniel Johansson – drums

Tento koncert podporuje Liveurope. Liveurope je první celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa a Norským Kulturním Fondem.


 
Doporučujeme