pátek 1. 12.
VENTOLIN + COALS /PL
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Ztraťte se v krajině zaváté. Palác Akropolis na začátku prosince rozpulzuje producent Ventolin a polská kapela Coals.

Ventolin

David Doubek je kulturní antropolog a profesor Disco Science. Pod pseudonymem Ventolin se navíc stal jednou z nejvyhledávanějších osobností české elektroniky. V jeho tvorbě se mísí prvky disca, minamlistického techna a čiré zhudebněné radosti. Jeho koncerty pohání údery archaických drummachines, zvuky analogových syntezátorů a experimenty starých samplerů. Svou debutovou desku Totem vydal Ventolin v roce 2012, o pět let později se proslavil s nahrávkou Vitajte, na kterou předloni navázalo album Dneska se vyčasilo. Hravé skladby z nich uslyšíte první prosincový večer na Žižkově.

Coals (PL)

Coals je polské duo, které tvoří Kacha a Lucassi. Má na kontě dvě dlouhohrající desky a několik EP nahrávek. V současné době kapela pracuje na písních k novému albu, které živě uslyšíte v Praze. Svou koncertní energií, tancem, a hlavně osobitou electropopovou hudbou Coals zaujali na mezinárodních festivalech jako Primavera Sound, Iceland Airwaves, Pohoda nebo Tune In-Tel Aviv. Dvojice si zakládá také na vizuální stránce svých vystoupení a v prosinci rozzáří Velký sál Paláce Akropolis.

Dodatečně oznámíme jméno umělce, který se postará o afterparty. Za dramaturgií série PULZ v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč. Večer se uskuteční ve spolupráci s Akropolis Underground.

Koncert je podpořen Liveurope. Liveurope je první celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa“


 
Doporučujeme