pátek 24. 3.
ANNABELLE + DEAF HEART
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Koncertní série Pulz na začátku jara představí dvě výrazná jména současného českého popu a rock’n’rollu. V Paláci Akropolis vystoupí ANNABELLE a Deaf Heart.

ANNABELLE

Nalepovací tetovačky, žlutá barva a svěží popový zvuk. To je ANNABELLE. Při pohledu na seznam úspěchů, které už si hudebnice stihla připsat, se dá jen těžko uvěřit, že svůj první singl vydala teprve v roce 2020. Patří mezi ně soška Anděl v kategorii Objev, obálky hudebních magazínů nebo třeba billboard na newyorském Times Square. Právě tam se ANNABELLE objevila díky zařazení do mezinárodního kampaně Spotify EQUAL. Třebaže skladby MEDICINE nebo RUNNIN’ OUT OF F* TIME zazněly naživo během televizních přenosů i festivalů jako Rock for People, ANNABELLE zatím nevydala dlouhohrající debutové album. Je ale pravděpodobné, že se se na nástupci úspěšného EP s názvem KIDNAP ME PLS bude podílet žádaný producent Ondřej Fiedler aka fiedlerski. Nové tracky možná uslyšíme už na jaře v Paláci Akropolis.

Deaf Heart

Vyvstali z indierockového popela na konci minulé dekády. Po rozpadu svých předešlých skupin a několikaleté odmlce kapelu Deaf Heart založil zpěvák Thomas Lichtag (Airfare) a kytarista Michael Vácha (A Banquet). Záhy je doplnil baskytarista Tomáš Lacina (kapela Ewy Farne) a nakonec i bubeník Adam Vychodil (kapela Lenny). Už se svou debutovou deskou Soft Heart Attack v roce 2020 dokázali, že jde v České republice kytarami současně okouzlit rozličná hudební média jako Evropa 2, Expres FM a Radio 1. Na kontě mají nominace na ceny Anděl nebo Žebřík, ale také řadu absolvovaných vystoupené na pódiích předních tuzemských festivalů. Během koncertní premiéry Deaf Heart v Paláci Akropolis zazní i skladby z druhé řadové nahrávky s příznačným názvem Curse of the Sophomore Album.

Po show bude následovat afterparty na Malé scéně Paláce Akropolis. Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč.


 
Doporučujeme