pátek 1. 7.
PiNKBUS
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Projekt PiNKBUS představuje novou platformu, která zaštiťuje především mladé queer umělce a přináší do ČR a SR novou tvůrčí vlnu. Tvůrcům se podařilo během těchto komponovaných večerů spojit undergroundovou queer scénu a profesionální etablované umělce a na jevišti se přestřídala skutečně pestrá paleta umělců ze všech oborů. Navazuje na tradici pražských kabaretů a varieté a okořeňuje ji dávkou stoupajícího trendu – drag queens. Tvůrci reagují na silný celosvětový nárůst drag kultury a přinášejí jej do Prahy. Zájem o tento typ umění a performance nesmírně vzrostl a rozšířil se už i za hranice LGBT komunity. Otevírá diskusi o nejaktuálnějších tématech dnešní společnosti jako jsou sexualita, nahota, svoboda, tělesnost nebo kult krásy. Tvůrci jsou přesvědčeni o potřebě budování platformy pro queer uměleckou scénu každým dnem víc a víc. Vytváření bezpečného místa, které šíří osvětu a spojuje lidi je důležitější než kdykoli předtím.

Na celovečerní představení naváže PiNKBUS afterparty na Malé scéně od 22:00 na které vám zahrají domácí i zahraniční DJs.

Projekt vznikl za podpory hl. města Praha.

Koncept: Martin Talaga Produkce: Adriána Spišáková Light design: Karlos Šimek Účinkují: La Cuntessa, Just Karen, Tonic, Lotta Love, Chlorophyll von Needle, Venice a hosté

Délka představení: 2 hod.

English friendly


 
Doporučujeme