čtvrtek 17. 3.
Spitfire Company ► Konec člověka?! Reportáže psané z kuchyně - pro Ukrajinu
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

“Touto inscenací se ptáme, co jsme to za národ – ruský národ. Ve světle dnešních událostí je to pro nás více než aktuální otázka. Hrajeme na podporu všech zasažených válkou na Ukrajině s vírou v Člověka.” Inga a Roman

Na základě současné situace na Ukrajině se uskuteční benefiční představení v Paláci Akropolis. Účinkující vystoupí bez nároku na honorář a veškeré výtěžky z večera poputují do sbírky organizace Člověk v tísni na pomoc Ukrajiny.

Multižánrový projekt o moci bezmocných ovlivněný čtením knih spisovatelky Světlany Alexijevičové, oceněné Nobelovou cenou za literaturu.

Každý den jsme svědky postupného ohlupování. Každý den jsme aktéři obžerného informačního štěstí. Každý den jsme osamělí plavci uprostřed oceánu informací. Každý den jsme vystaveni účinku dezinformační manipulativní radiaci. Co se stane, když místo každodenní porce zaručených pravd pronášených ve jménu moci se objeví výpovědi bezejmenných a otřesených lidí, které ve svých reportážních knihách zvěčnila nobelistka Světlana Alexijevičová? Její knihy jsou apoliticky politické. S neochvějnou jistotou nastavují zrcadlo současné společnosti. Prostřednictví stovek rozhovorů s pamětníky v nich nabízí alternativní podobu novodobé historie tak, jak ji vidí obyčejní lidé.

Koncepce, režie: Petr Boháč

Hrají: Inga Mikshina-Zotova, Roman Mikshin-Zotov

Produkce: Spitfire Company (Bezhlaví z.s.)

Koprodukce: Palác Akropolis, …příští vlna/next wave…


 
Doporučujeme