středa 20. 4.
ALAPASTEL /SK + KORA ET LE MECHANIX /CZ
20:00, Malá scéna
dočasně mimo provoz

info
Slovenský hudebník Alapastel vytváří koláže neoklasických experimentálních a elektronických skladeb s nádechem tradičních vlivů, tvořených moderním způsobem.

ALAPASTEL

Alapastel hľadá originalitu v hodnotách, ktoré možno hudbou zdieľať. Zámerom je poskytnúť hudbu na rozjímajúce počúvanie a cestovanie v mysli. Druhý album Ceremony vyšiel v októbri 2021. Je to čisto inštrumentálne, bohato orchestrálne, 74 minút dlhé výpravné dielo, inšpirované šamanskými liečivými obradmi.

Lukáš Bulko – živé rekombinovanie a sampling cez nástroj Octatrack

Ján Kružliak ml. – živé husľové témy a improvizácie

Kristína Kluvánek – intuitívny pohyb, improvizácie zvukov a jemná práca s priestorom na mieste konania

KORA ET LE MECHANIX

Projekt Kora et le Mechanix založili v roce 2004 Michal Kořán a Filip Homola. Veřejnou premiéru absolvovali v roce 2006 jako support norskému projektu Biosphere na festivalu Music Infinity. V jejich tvorbě nejde ani tak o písničkovou formu, jako spíš o pocity a emoce.

„Taková hudba je neuchopitelná. Když ji chcete někomu popsat, tak si každý představí něco jiného, něco, co je utvořeno jeho představou, jeho zkušenostmi. Hudba existuje, jen když je hrána, je dílem okamžiku. Dohrajete a ona zmizí, zůstane vám jen vzpomínka. Není jako socha nebo obraz, na který se díváte, jak dlouho potřebujete k jeho pochopení. Hudba plyne společně s časem. To má společné s filmem. A pokud ji opravdu chcete soustředěně vnímat, tak jelikož vás svět okolo rozptyluje, měli byste mít při poslechu zavřené oči. A teprve pak nastane ten pravý okamžik, že se do hudby ponoříte a vnímáte celý její prostor, barvy, hloubku. Zkuste to a budete překvapeni, co vše se tam ukrývá,“ popisuje jejch tvorbu Michal Kořán.

Kora et le Mechanix jako support vystoupili před Biosphere, Christianem Fenneszem, Triosk, Philipem Jeckem či Erikem Rossem. Na svém kontě mají remixy pro Gurun Gurun, Katsa.theo, Sato-San To, Prof. Neutrina, Moimira Papaleska a další.

Tato akce je podpořena Liveurope.


 
Doporučujeme