čtvrtek 15. 4.
VYHRÁVÁME ► KVĚTY HRAJÍ PSÍ VOJÁKY
20:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

VYHRÁVÁME, hrajeme, nevzdáváme to! Oslavte s námi to, že kultura i přes současnou tíživou situaci nadále žije. Připravili jsme pro vás sérii 13 živých streamů, ve kterých poznáte pořádný kus české scény. A v tomhle se představí kapela KVĚTY!

KAPELU MŮŽETE PODPOŘIT ZDE

Skupina KVĚTY existuje už od začátku tohoto tisíciletí. Po celou dobu se výrazně měnil její zvuk. Od roku 2019 hraje jako quartet, v sestavě posílené o bubeníka Jakuba Kočičku.

Ačkoliv je experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrozstl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilatní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru. Kapela odehrála stovky vystoupení, včetně těch zahraničních (Srbsko, Rakousko, Polsko, Francie, Holandsko).

Od roku 2004 vydává svoje alba u Indies Scope. Alba jsou vysoce oceňována v anketách různých rádií (Radio Wave, Proglas..) Mezi dalšími cenami získala skupina i cenu Vinyla a také vyhrála třikrát cenu Anděl v žánru Alternativní hudba. Skupina spolupracovala s divadlem DNO, natočila hudbu k rozhlasové hře složila a nahrála písně pro televizní seriál Svět pod hlavou oceněný Českým lvem.

Kapela také složila a nahrála hudbu pro celovečerní film Jakuba Šmída „Na krátko“. Na zakázku vzniklo i mnoho skladeb na různá kompilační alba a projekty.

Členové

Martin E. Kyšperský – zpěv, kytary, elektronika

Aleš Pilgr – bicí, elektronika, zpěv

Ondřej Kyas – kytary, klávesy, elektronika, zpěv

Jakub Kočička – bicí, perkuse


 
Doporučujeme