neděle 11. 4.
VYHRÁVÁME ► NAČEVA A ZDIVOČELÍ KONĚ
20:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

VYHRÁVÁME, hrajeme, nevzdáváme to! Oslavte s námi to, že kultura i přes současnou tíživou situaci nadále žije. Připravili jsme pro vás sérii 13 živých streamů, ve kterých poznáte pořádný kus české scény. A v tomhle se představí zpěvačka MONIKA NAČEVA A ZDIVOČELÍ KONĚ.

Jedná se o nový hudební projekt Načevy, který nese název Zdivočelí koně.

UMĚLCE MŮŽETE PODPOŘIT ZDE

Zdivočelí koně zhudebňují básně umělců z 60. – 80. let, kteří byli pronásledováni minulým režimem, jako jsou Václav Hrabě, Ivan Martin Jirous, Pavel Zajíček (báseň Zdivočelí koně si kapela propůjčila jako název celého projektu), Vladimíra Čerepková, ale i méně známých jako je Věra Jirousová nebo Šárka Smazalová.

Zdivočelí koně citlivě a přitom silně interpretují básně, ke kterým má Načeva osobní vztah. Zhudebněním těchto básní, chtějí oslovit publikum, které vnímá umění jako citlivou, vnitřní a důležitou součást našeho života, kterou je třeba hledat v dnešním rychlém a konzumním světě.

Načeva je výraznou osobností, která se začátkem 90. let objevila jako zpěvačka tamních básní Jáchyma Topola. Její dráha je spjatá také s Michalem Pavlíčkem, se kterým do dnešní doby příležitostně vystupuje a spolupracuje. Načeva také experimentuje v elektronické hudbě, kde spolupracuje se silnými osobnostmi z Čech, Slovenska a hlavně z Anglie.

V roce 1994 vydavá album „Možnosti tu sou“ s producentem Michalem Pavlíčkem, kde poprvé zpívá básně Jáchyma Topola. Toto album se stává kultovní. Dále vydala 9 alb, která jsou také velmi oceňovaná. Jako herečka účinkuje v pražských kultovních divadelních představeních „Mlýny“ divadla sklep a „Dechovka“ divadla vosto5. Spolupracuje s dětským divadlem Minor. Také spolupracuje s Českým Rozhlasem Vltava jako autorka pořadu „Sedmé nebe s Načevou“.

Markéta Pták je produkční, herečka a hudebnice. Hraje na bicí a kytaru, působí v pražských divadelních profesionálních divadlech: Minor, Meetfactory, Rubín atd.

David Kabzan je hráč na klávesové nástroje, skladatel, člen skupiny Rány těla od r. 1988/ vystupovali jako support na pražských koncertech Iggy Pop, Bob Dylan, Nick Cave, Ministry/, po revoluci dostal ocenění státu jako nejmladší účastník 3. odboje.

SLOŽENÍ KAPELY

Načeva – zpěv

Markéta Pták – bicí

David Kabzan – klávesy


 
Doporučujeme