X
středa 29. 3.
PIANO DAY ► CARLOS CIPA /DE + IRENA & VOJTĚCH HAVLOVI /CZ + PETR MAZOCH /CZ + light design Jan Poš
19:00, Klementinum
dočasně mimo provoz

info
Mezinárodní den piana aneb Piano Day je celosvětová událost oslavující hru na klavír, kterou před pár lety založila skupina umělců a producentů v čele s pianistou Nilsem Frahmem.

Koná se vždy 88. den v roce a letos ho společně oslavíme 29.3. v krásných prostorách Zrcadlové kaple pražského Klementina. Praha se tak připojí k několika dalším světovým metropolím. Mezi vystupujícími budou německý skladatel Carlos Cipa, který v Praze vystoupil již několikrát. Aktuálně se vrací s tvorbou z nového alba „Ourselves, as we are“. Dalšími hosty budou Irena a Vojtěch Havlovi, kteří patří k nejvýznamnějším osobnostem české alternativní hudební scény. V Klementinu své nejnovější skladby pro čtyřruční piano. Třetím vystupujícím bude pražský hudebník Petr Mazoch. V jeho intimních atmosférických skladbách se piano prolíná dalšími akustickými nástroji (kytara, harmonium, banjo). Věnuje se také hudební dramaturgii "Piano Day – Prague” a série komorních koncertů “Piano Potrvá” v kavárně Potrvá.

Akce se koná ve spolupráci Piano Day – Prague, kulturní platformy GOODGOOD a festivalu Spectaculare.

Partneři akce:

Prague City Tourism – https://www.vprazejakodoma.cz

Petrof – https://www.petrof.cz

Vizuální umělec Jan Poš

Ve své volné tvorbě se zabývá vztahem mezi skutečným a virtuálním prostředím. Zkoumá jejich možnosti a narušuje hranice mezi nimi. Po formální stránce se jeho díla, pohybují na hraně sochy, objektu a instalace. Jeho světelné realizace vždy reagují na specifičnost prostoru, v němž jsou situovány. V současnosti studuje na AVU v ateliéru Socha 2. V minulém roce realizoval se svým Multiverse studio dočasný odpočet v rámci World Climate Clock, upozorňující na pokračující globální oteplování.


X