zpět na seznam projektů

další projekt

EuroConnections

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
Patrick Wolf /UK + Burian /CZ
16/10/2009 19:30, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Patrick Wolf je ojedinělým zjevem na britské scéně. Narodil se v roce 1983, na svém kontě má již 4 řadové desky a plno úspěšných koncertů v Evropě, Americe i Asii. V roce 2007 založil své vlastní vydavatelství Bloody Chamber Music, na kterém vycházejí desky nových dosud nevydaných autorů v digitální formě.

Patrick Wolf nemá rád kompromisy, které se pěstují v hudebním průmyslu. Po vydání první desky měl nakročeno ke hvězdné kariéře. Pohádal se ale s firmou Universal a rozhodl se, že desky bude točit nezávisle. Prostřednictvím internetové stránky Bandstocks.com požádal své fanoušky o podporu a nabídl jim ke koupi desku, kterou ještě ani nezačal natáčet. Experiment se podařil a Patrick tak vybral dost peněz na natočení hned dvou alb!

Patrick se projevoval jako výjimečný talent už v dětství. Učil se hrát na housle, ke kterým později přibyl klavír, harfa či ukulele. Ve 14 letech má za sebou první vystoupení s pop-artovou skupinou Minty. V 16 letech opoustil domov a na živobití si vydělával koncertováním s formací Maison Crimineaux.

Debutová deska Lycantrophy vyšla v roce 2003 a zachycuje Patrickovo dospívání – triumfy, lásky, zklamání. Deska zaznamenává kladné přijetí u kritiky a posluchačů. Svou druhou desku Wind In The Wires vydává v roce 2005. Úspěch Wind In The Wires pomáhá Patrickovi ke smlouvě s Major Labelem. Třetí deska Magic Position (2007) vychází již u Loop Records a po jejím vydání následuje intenzivní koncertní turné po Evropě, Americe i Asii. Na desce hostuje i Marianne Faithfull (Magpie) a Edward Larrikin z Larrikin Love. Album se nahrávalo v Londýně a ve Vídni ve spolupráci s Vídeňským symfonickým orchestrem.

V roce 2009 vychází Bachelor a příští rok by měl následovat Conqueror.

Patricka ovlivnilo studium hry na housle, zpívání v kostelním sboru, ale i tvorba PJ Harvey, elektronika Stockhausena, anglická folková hudba a matčina sbírka desek Joni Mitchell.

Patrick je vypravěčem příběhů a má jedinečnou schopnost vtáhnout posluchače do vlastního světa plného zvláštních bytostí tak, že se stává jeho součástí.

Zejména koncertně je provedení skladeb silným zážitkem. Patrick zpívá s lehkostí, která fascinuje, a když si již myslíte, že je na vrcholu svých schopností, bez problémů přechází do vyšších tónů a jeho hlas získává ještě víc na síle.

Nedávno Patrick natočil s režisérem Ace Nortonem avantgardní videoklip ke skladbě Hard Times z nedávno vydaného alba The Bachelor. Excentricky divadelní Wolf oslní každého vyznavače gothic-popu a originálních písniček. Lehce arabsky znějící podklady dodávají skladbě na velkoleposti, retro-moderní dekorace se stejně jako Wolf přebarvují do psychedelických odstínů a překlápějí se v mozaiky.

Burian je počin Jiřího Buriana aka Gregory Finna. Vedle působení v kapelách Southpaw a Ghostmother se rozhodl natočit i svou vlastní desku. Na světě má první sólové album „So Low“

Patrick WolfPatrick WolfPatrick WolfPatrick WolfPatrick WolfPatrick WolfPatrick WolfPatrick WolfPatrick WolfPatrick WolfPatrick WolfPatrick Wolf
Patrick Wolf
08_web_event
 
EuroConnections. Vedoucí projektu: Petra Ludvíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.