zpět na seznam projektů

další projekt

EuroConnections

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
Vienna Vegetable Orchestra /AT + DVA /CZ
17/09/2009 19:30, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Housle z pórku, píšťalka z mrkve, bonga z celeru, trubka z okurek a paprik a nebo bicí vyrobené z dýně. To jsou fantastické hudební nástroje, jež patří do arzenálu 12ti členného vídeňského zeleninového orchestru neboli Vienna Vegetable Orchestra, který se 17. září poprvé představí v Praze. Experimentátoři, kteří povýšili hudební koncert na gurmánský zážitek, přivezou svoji vegetariánskou show do Paláce Akropolis, kde vystoupí v rámci tradičních večerů EuroConnections. Jejich koncert nabídne unikátní hudební zážitek pro všechny smysly. A to včetně chuťových pohárků. Po koncertě se totiž ze všech zvláštních nástrojů vyrobených kapelou uvaří polévka, kterou Vienna Vegetable Orchestra nabídne publiku.

Neobvyklý gurmánsko-hudební večírek doplní hravý domácí projekt DVA z Hradce Králové, kteří si za své originální debutové album Fonók vysloužili nominaci na cenu Anděl.

Vienna Vegetable Orchestra vypadá na první pohled jen jako recesistická sešlost. Nicméně stovky koncertů, které hudebníci odehráli po celé Evropě nebo třeba v Číně dokazují, že jde více než jen o pouhou hudební kuriozitu. Ostatně orchestr vydal i dvě regulérní dlouhohrající desky – Gemise (1999) a Automate (2003) a nedávno se dočkal zremixování svých skladeb od hvězd klubové scény na kolekci Remixed (2008). Největší síla orchestru však pochopitelně tkví v koncertech, na nichž nenásilně učí publikum vnímat hudbu novým způsobem. Úspěšně dokazují, že uchu lahodné zvuky se mohou skrývat ve věcech, kde by je nikdo nehledal. Na živo si kromě vlastních kompozic rádi vystřihnout například i slavný Pochod Radeckého nebo klasiku Radioaktivitat od Kraftwerk. Všechno pochopitelně jen s pomocí svých neobvyklých zeleninových nástrojů.

Hudebně-kulinářský orchestr vznikl v roce 1998 a sešlo se v něm jedenáct umělců nejrůznějších oborů od hudebníků, básníků, malířů, designérů až k architektům. Spojovala je touha dělat něco neobvyklého, něco co by překročilo hranice zavedených uměleckých žánrů. Uměleckými díly už jsou samotné zeleninové nástroje, na jejichž zhotovení si kapela vždy vyhrazuje 6 hodin. Na každé vystoupení si orchestr vyrábí nové nástroje a proto je i každý jejich koncert unikátní.

Zelenina, kterou si objednali ke své produkci:

20 lilků (co největších!!!), 12 okurek (dlouhých a rovných), 1 kg francouzských zelených fazolí, 3 kg sušených fazolí, 150 mrvkí (50 větších než 20 cm a 70 menších, 30 malých), 2 hlávkové zelí, 6 kapust kadeřavých, 3 velké dýně (co největší!!!), 20 pórků, 25 rajčat (střední velikost), 5 trsů petržele, 10 bílých ředkví (dlouhé a tlusté), 3 zelené saláty, 8 celerů (kořeny, co nejdelší), 6 celerových natí, 6 velkých zelených paprik, 6 velkých červených paprik, 7 velkých zelených paprik, 10 cuket (malé a střední velikosti), 3 kg cibulí, 4 kg brambor, slupky z cibulí

Vienna Vegetable OrchestraVienna Vegetable OrchestraVienna Vegetable OrchestraVienna Vegetable OrchestraVienna Vegetable OrchestraVienna Vegetable OrchestraVienna Vegetable OrchestraVienna Vegetable OrchestraVienna Vegetable OrchestraTITULNÍ STRANA MĚSÍČNÍHO TIŠTĚNÉHO PROGRAMU 2009: 09
Vienna Vegetable Orchestra
Vegetable_orchestra_credit_anna_stoecher_small_web_event
 
EuroConnections. Vedoucí projektu: Petra Ludvíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.