zpět na seznam projektů

další projekt

EuroConnections

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
Jazzanova live (Ger) + Veronika Diamant & SofaJazz (Cz)
28/05/2009 19:30, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Květnový večírek Euroconnections uvítá v Paláci Akropolis poprvé legendární DJský kolektiv Jazzanova a to hned s 8mi člennou živou kapelou. Šestice berlínských DJů a producentů patří mezi absolutní klasiky sofistikované klubové hudby, nu-jazzu a broken beatu. Hudba Jazzanovy má hluboké kořeny v dřevním jazzu či soulu, tyto styly ale spojují s klubovou současností elektronické hudby či hip hopu a fascinací latinskou Amerikou. Tento unikátní mix dodává jejich nahrávkám nadčasovou kvalitu a pochutnají si na nich hudební labužníci, kteří svůj vkus nenechají omezovat škatulkami. Za více než deset let existence vznesla Jazzanova do klubové hudby eleganci a precizní muzikálnost, z ní si naopak vypůjčili citlivost pro taneční rytmy. Respekt sklízí z obou táborů, čehož důkazem je pozvání na jazzový festival v Montreux. Ať už ale hrají pro jazzmany nebo v klubovém undergroundu, cíl mise je vždy stejný – slovy Alexandra Barcka: „Naše hudba bere posluchače na výlet“. Jestli byl tým Jazzanova na konci devadesátých let známý hlavně díky prvotřídním remixům (4Hero, Ursula Rucker ale i Lenny Kravitz), pak debutové album In Between z roku 2002 z nich udělalo nekorunované krále nu-jazzu. Svoji posedlost lovců obskurních vinylů dokázali přetavit v původní hudbu, která je stejně precizní jako svůdná. Jazzanova ale nikdy nestojí na jednom místě – aktuální deska Of All The Things vznikla vesměs bez použití samplů s pomocí studiových hudebníků. „Dává nám to více svobody,“ vysvětluje Axel Reinemer. Výsledkem je kouzelná organická hudba, která dýchá životem. Právě v takovémto naladění se Jazzanova představí 28. května v Paláci Akropolis. Z šestice kmenových členů kolektivu dorazí dva – Axel Reinemer a Stefan Leisering, kteří vystupují také pod hlavičkou Extended Spirit. DJský tým doplní osmičlenná koncertní sestava, která skladbám vtiskne nenapodobitelný feeling. Společně se zkušenými hudebníky dorazí i zpěvačka Clara Hill, jež se blýskla na nahrávkách Jazzanovy i 4Hero a na svých třech sólových deskách vydaných v péči Sonar Collective.

Za domácí stranu se na EuroConnections představí vycházející hvězda domácího jazzu – zpěvačka Veronika Diamant a její skupina SofaJazz (Jiří Slavíček – bicí, Jaroslav Friedl – kytara a Tomáš Liška – kontrabas). Všestranná zpěvačka už účinkovala v muzikálech a vystupovala se skupinou Laura a její tygři, pak se ale rozhodla věnovat jazzu bez všech kompromisů.

V rámci koncertu proběhne i křest třísetstránkové obrazové monografie o Paláci Akropolis, kterou editorsky uspořádal a vydal publicista Jeroným Janíček. Společně s monografií bude večer symbolicky pokřtěno i DVD s absolventským filmem „Akráč“ režisérky Jany Počtové a s řadou bonusů v podobě krátkých dokumentů pojednávajících o historii i součanosti Akropole.

Jazzanova live vystoupí ve složení: Axel Reinemer a Stefan Leisering – DJs Paul Randolph (zpěv, basa) Clara Hill (zpěv) Sebastian Studnitzky (klávesy) Kalle Kalima (kytara) Paul Kleber (basa) Earl Harvin (bicí, perkuse) Sebastian Borkowski (dechy) David Ben Porat (trombón, zpěv)

JazzanovaJazzanova
Jazzanova
Image-18_web_event
 
EuroConnections. Vedoucí projektu: Petra Ludvíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.