zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Stagiona

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
Ozvěny Modrého Kocoura ► Nakafráno Turnov ► Naštěkaná
12/01/2009 18:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

NAKAFRÁNO TURNOV: NAŠTĚKANÁ: Autorský ženský divadelní soubor Nakafráno z Turnova vznikl koncem léta 2007. Popudem ke vzniku souboru byla chuť vytvořit divadelní představení s ženskou tématikou, ale hlavně těhotenství jedné z členek, která se nechtěla vzdát hraní divadla ani s bříškem. A tak po několika večerech s lahví vína a diktafonem vznikla první a zatím jediná hra tohoto souboru s názvem „Naštěkaná aneb 4 ženy v maloměstě“. Protože se soubor rozrodil, tak je střídavě vždy některá z nás v jiném stavu a o tom je vlastně ta naše hra. Upozorňujeme předem, že všechny osoby a události jsou smyšlené, i když to tak vůbec nevypadá. Divák se stává pozorovatelem dýchánků 4 přítelkyň, nahlíží do jejich přání a snů. Je to komedie, při které muži žasnou a ženy se poznávají.

RÁDOBYDIVADLO KLAPÝ: SLEPICE: U dveří je stůl. Na něm nádobí, pánvička, kastrůlek – přikryté utěrkou. Nonně se nechce mýt nádobí. Nemá kdy. Je přece umělkyně, a ne nějaká taková… Pod stolem jsou prázdné lahve. Ne, nejsou od mléka . Na stoličce u postele jsou ve váze suché květiny. Místo stínidla nějaká zvláštní koule z nitek. Pod postelí kufříček. A postel. Ach, ale jaká postel! To není postel, ale lože! Obrovské lože, skoro do poloviny pokoje. A na zdi u postele – kobereček – s labutěmi.

Na posteli někdo spí. To se mu to spí, to se musí nechat. Je pět ráno. Venku – léto. Konec května, začátek června. Pro umělce – šťastné období před zájezdy, slibující v blízké budoucnosti vzdálená města i země, bezstarostnost, flámy, nové lidi, ctitele a ctitelky… Ptáčkové štěbetají. Už se probudili, potvory… Zdálo by se: klid a mír. Jak se kdysi psávalo v románech: "Nic nevěstilo bouři…“ Ale… Náš život nebývá bez mráčku. Je to tak.

Ticho naruší surový úder do dveří. Zástrčka vyskočí, dveře se rozletí. Na špinavé odřené chodbě ubytovny stojí na prahu pokoje – ruce v bok, kabelku přes rameno – stojí tu ALLA KOSTROVOVÁ, přední umělkyně Doščatovského dramatického divadla. Oči jí planou! V tuto ranní hodinu je oblečená, obutá, načesaná, namalovaná. Na tváři má Alla zaschlé slzy. Je to dosti objemná dáma, taková ta hrdinka z her N. A. Ostrovského. Ale žádná šmudla: bříško má Alla zatažené. Její výraz říká: „Přišla jsem vám všem rozbít držky!!!!“

Ne. Ne. Stop. Od začátku. Tenhle výraz neodpovídá. Spíš takhle: „Přišla jsem vás všechny povraždit!!!!“

Tak tedy – můžeme začít !

nakafrano turnov_nastekana
Dsc_0182_nastekana_web_event
 
Stagiona. Vedoucí projektu: Judita Brodska
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.