zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Spectaculare

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
ROBOT KOCH & MICKAEL LE GOFF ► SPHERE
12/04/2023 21:00, Planetárium Praha

Skladatel Robert Koch známý v hudebním světě jako Robot Koch je původem německý hudebník momentálně usazený v Los Angeles. Na scéně se pohybuje už od počátku tisíciletí. Nejprve se proslavil jako člen weird-popové skupiny Jahcoozi, sólo vydával na značkách Monkeytown Records, nebo Bpitch Control a remixoval Maxe Richtera nebo Norah Jones. Festival Spectaculare přiveze v březnu Kochův projekt Sphere, který je unikátním audiovizuálním zážitkem vytvořeným speciálně pro projekční plátna planetárií.

Sphere je pohlcující show, jejíž nedílnou součástí je i Kochova hudba – drony, kyselinové syntezátorové plochy i elektronický tep tady mají za úkol vytvářet trochu tísnivou a zároveň osvobozující atmosféru volného kosmu. Ta vynikne obzvláště v 7.1 surround systému ozvučení planetária.

Sphere vyšlo v roce 2018 na Kochově vlastním labelu Trees and Cyborgs. Na rozdíl od předchozích desek tentokrát Koch nespolupracoval s žádnými vokalisty, ve dvou skladbách je nicméně slyšet jeho vlastní hlas. Audiovizuální projekt vznikal původně pro Zeiss Planetarium v Berlíně, odtud pak cestoval po celém světě a teď konečně dorazí v rámci festivalu Spectaculare i do Prahy.

Vydejte se se Sphere na průzkum vesmíru, který je nám možná blíž, než si sami myslíme. Nakonec objevování kosmických dálav se nakonec i může proměnit v cestu za poznáním našeho vnitřního já.

SphereSphereSphere
Sphere
Sphere_4k_07614-min_web_event
 
Spectaculare. Vedoucí projektu: Jan Honeiser
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.