zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Zahraniční koncerty

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce
DAVID KOLLAR & ARVE HENRIKSEN /SK /NO
24/02/2023 20:00, Velký sál

Proslulý slovenský kytarista David Kollar spojil síly s vynikajícím norským trumpetistou Arve Henriksnem. Zaposlouchejte se do jejich společné hudební cesty na novém albu A Sense of Destiny

Základy alba připravil slovenský kytarista za deset dní, po které byl zavřený v karanténě. Výsledný materiál zaslal Arvemu, který na materiálu začal pracovat.

Kollarovy zdánlivě jednoduché kytarové melodie jsou obklopeny hřejivostí Henriksenovy trubky. Svou jemností evokuje dřevěné dechové nástroje nebo tradiční japonskou flétnu šakuhači.

„Trubka je jako lidský hlas. Dokáže hrát melodie, které kytara nezahraje, myslím co do dynamiky a barvy. Proto jsem si zval ke spolupráci trumpetisty. Hodně jsem se od nich naučil i o kytaře,“ říká Kollar o spolupráci.

Zaposlouchejte se do zpěvu trubky v minimalistické souhře s jemnými kytarovými linkami. Ocitnete se na konějšivé a ambientní hudební cestě plné pozitivní nálady a naděje. Tomu svědčí i alternativní název, který pro David a Arve pro album vymysleli: „Soundtrack k mořskému přílivu.“ Avšak stejně jako na cestě, tak i na nahrávce A Sense of Destiny vás čekají překvapení. Stačí jen vykročit a zaposlouchat se.

„Páté Kollarovo album ve spolupráci s Henriksenem je dost možná i to zatím nejlepší,“ stojí v recenzi Českého rozhlasu. Přijďte si ho poslechnout naživo v pražské premiéře.

DAVID KOLLAR & ARVE HENRIKSENDAVID KOLLAR & ARVE HENRIKSEN
DAVID KOLLAR & ARVE HENRIKSEN
Kollar_web_event
 
Zahraniční koncerty. Vedoucí projektu: Petr Boháč
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.