zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Stagiona

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
Décalages ► TVŮRČÍ DÍLNA ZÁVĚSNÉ AKROBACIE NA VISUTÝCH HRAZDÁCH
22/11/2008 10:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

TVŮRČÍ DÍLNA ZÁVĚSNÉ AKROBACIE NA VISUTÝCH HRAZDÁCH – Úvod do umění akrobacie na visuté hrazdě

DATUM A ČAS: Sobota 22. listopadu 2008,10:00 – 13:00 Neděle 23. listopadu 2008, 10:00 – 13:00, 14:00 – 18:00

MÍSTO: Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3

ÚROVEŇ: Workshop je určen začátečníkům a mírně pokročilým. Všichni účastníci by měli mít alespoň minimální, byť třeba neprofesionální zkušenost s z předchozí „práce s tělem“, tzn. v oblasti fyzického, například divadelního nebo tanečního vyjadřování.

!!!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!: Všechna cvičení jsou určena zdravým lidem. Každý účastník je zodpovědný za svou zdravotní způsobilost a kompetenci k provádění cvičení. Jakýkoli risk, či případný úraz související s náplní workshopu je předmětem osobní zodpovědnosti každého účastníka.

POPIS: Účastníkům chceme nabídnout objevnou cestu pohybu zaměřenou na vzdušnou akrobacii na visutých hrazdách. Vzhledem k tomu, že naše „cesta“ povede také skrze vlastní tělo, budeme hodně pracovat na sebepoznávání a rozvíjení vědomí těla.

První část tvůrčí dílny bude čistě technická (založená na pohybových cvičeních a úvodu do techniky vzdušné akrobacie), druhá část se bude sestávat především z hereckých cvičení a improvizaci na zemi i ve vzduchu, třetí část pak bude věnována vlastní tvorbě na základě získaných poznatků.

ZÁKLADNÍ NÁSTIN STRUKTURY WORKSHOPU:

  • Rozcvičení – Příprava těla
  • Naslouchání – Soustředění

Stejně tak jako připravujeme tělo, musíme vybudit také svou schopnost koncentrace, otevřít mysl a zostřit svou reakceschopnost na jakýkoli podnět.

  • Pohybové a vzduchoakrobatické techniky (“Dramatická akrobacie”)

Náš přístup k akrobacii není založen na fyzické síle. I když ji budujeme, pracujeme především s energií, s vědomím těla, se soustředěním a s dechem. Všechny tyto pojmy jsou pro nás důležitější, než „gymnastika“. Naším primárním záměrem je vstup do hry, využití akrobacie ke službě divadlu, podrobení se dramatické situaci, vytváření akce z reakcí.

  • Improvizace – Emoce

Tvořivost se rozvíjí stále, především pomocí improvizace. Budeme nacházet způsoby, jak si – ve vztahu k pohybu – vytvořit herecký prostor, do kterého patří i divák. To vše samozřejmě ve vztahu k pohybu.

Více info a přihlášky na [email protected]

décalages workshop (HU)décalages workshop (HU)décalages workshop maďarskodécalages workshop maďarskoPŘEHLED AKCÍ: LISTOPAD 2008, strana 5-6, tištěný program PA
décalages workshop (HU)
Decalages_workshop2007_3_web_event
 
Stagiona. Vedoucí projektu: Judita Brodska
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.