zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Koprodukce

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
ZRUŠENO - PŘESUNUTO - ŽIŽKOVSKÁ NOC 2020
27/03/2020 18:30, Velký sál

Ghost of You

V roce 2014 hostil jeden z legendárních žižkovských sklepů novou a neznámou brněnskou kapelu. Dravý melodický indie rock tehdy roztančil celý sklep i pár bytů nad ním. O šest let později se vrací vlastně uplně jiná, ale přesto stejná kapela – sebevědomé bratrstvo s desítkami odehraných koncertů a roztančených festivalů jako Sziget, Rock For People nebo Grape. Psychedelický indie pop a krásné a smutné písničky zachycené na dvou deskách Glacier And The City (2015) a Black Yoga (2018). Ghost of You jsou tím nejlepším, co může nabídnout nastupující vlna mladých kapel, a to je jeden z důvodů, proč nechybí ani na Žižkovské Noci 2020, kdy se po všemožných žižovských sklepech představí na jedné z hlavních scén v Paláci Akropolis v pátek 27.3.2020.

Post-hudba

Brněnský pajzl v pět ráno a na konci melancholický pitky hraje z jukeboxu Post-hudba. Lidi jsou jak přístavy. Slečny z města mezi druhou a třetí tečkou. Atmosféra houstne a prázdný pohledy do dálky, která tam ale není. Může to být v Brně, může o být na Letný, může to být každej nonstop nebo nádražka na kraji města, může to být jakýkoliv lokální melodrama. Existencionální výpověď jedný post moderní generace, lyricko-epické texty Dominika Zezuly a geniální hudba producenta Tomáše Havlena. Mohla to být náhoda, ale není. Mohla by to být veselá kapela, ale je to Post-hudba. Není čas přemýšlet, co s tím, každopádně lze vyrazit na koncert v rámci Žižkovské Noci 2020.

Zvíře jménem Podzim

Se Zvířetem jménem podzim to není jednoduché. Ale to není ani život sám. Osmnáctičlenná smečka zhudebňující příběhy o bestii v nás, o nitru a o smyslu. Krátkodobě působící hudební těleso, které překročilo svůj stín i bod rozpadu a vydalo druhé album Září (2019), které navázalo na neskutečnou prvotinu z roku 2017. Electropop vycházející z té nejlepší tradice českého folku, silné texty a spolupráce skvělých hudebníků a hudebnic, kteří kdesi zapomněli svá ega a to nejlepší vložili do společné práce. „Tuhle sadu písniček jsem prostě nemohl dostat z hlavy, zeptal jsem se ostatních a rozhodli jsme se, že je zaznamenáme. Nikdo od nás nic nečeká, což je samo o sobě super.“ komentuje tu lehkost a nenucenost textař Jakub König. To, co by mohlo znít barokně, přeprodukovaně a přeplácaně zvládá all stars big band Zvíře jménem podzim křehce, lyricky a minimalisticky. Výsledkem je naprosto nevšední forma i obsah, kdy je kapela proměnlivá každý koncert jedinečný. Jako podzimní nálady, jako láska, jako vášeň, jako křehkost i naděje. Šedesát minut z této představy podzimu bude k dispozici v pátek 27.3.2020 v Akropoli na jednom z nejemotivnějších koncertů v desetileté historii Žižkovské Noci.

zizkovska noczizkovska noczizkovska noc
zizkovska noc
Zvirejmenempodzim_web_event
 
Koprodukce. Vedoucí projektu: Veronika Ilíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.