zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Music Infinity

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
POPPY ACKROYD /UK + TAZ MODI /UK
11/04/2019 20:00, Velký sál

ZMĚNA V PROGRAMU

Julia Kent bohužel z rodinných důvodů nemůže vystoupit. Místo ní společně s Poppy Ackroyd vystoupí sólově Taz Modi, člen Submotion Orchestra a spolupracovník Dwight Trible, DJ Shadow ad.

Music Infinity pokračují dvojkoncertem experimentální hudebnice Poppy Ackroyd, jejíž vlastní nahrávky lákají do světa delikátních klavírních melodií a zvláštních efektů a dále talentovaného klavíristy Taz Modiho, který pár týdnů před koncertem vydal svůj albový debut a který nahradí původně plánovanou Julii Kent.

Skotská nujazzová úderka Hidden Orchestra se už v České republice stihla v posledních letech dostatečně proslavit. Nedílnou součástí tělesa je skladatelka, klavíristka a houslistka Poppy Ackroyd, která se v dubnu vrátí do Prahy se svojí sólovou tvorbou, která je éteričtější a experimentálnější. Skladby jsou postavené na zvucích houslí a klavíru, které se pod jejíma rukama proměňují v netradiční nástroje. Hudebnice narozená v Londýně a momentálně žijící v Edinburgu vydala čtyři sólové desky – od debutu Escapement z roku 2012 po loňské album Resolve ušla dlouhou cestu. Album je její první deskou nového materiálu na labelu One Little Indian a Ackroyd s ní vykračuje z kontextu postklasické hudby, do níž byla často řazena díky předchozím deskám. „Resolve je nejsebevědomější a nejdotaženější deska Ackroydové. Pořád je plně oddaná lyrickým melodiím, ale její rekombinace zvuků a textur uvnitř těchto kompozic jsou nakažlivé, i když atakují nedefinované hranice,“ napsal o desce portál Allmusic. Na své vystoupení na Festivalu Spectaculare v lednu 2015 naváže Poppy Ackroyd dubnovým koncertem v Paláci Akroplis, který proběhne pod kuratelou Music Infinity.

Julia Kent musela z vážných rodinných důvodů svůj koncert 11. dubna v Paláci Akropolis zrušit. Místo ní zahraje klávesista a skladatel Taz Modi. Člen Submotion Orchestra vydal na konci března debutové sólové album Reclaimed Goods, na kterém rozehrává něžné klavírní postklasické nálady s jemnou příměsí elektroniky. V jeho hudbě se potkávají vlivy Cagea a Sakamota, ale je tam slyšet i sofistikovaná elektronika Bonobo nebo post-rockové baroko Portico Quartet. „Je to magnetická, hypnotizující nahrávka,“ napsal o desce server The 405. Taz Modi spolupracoval třeba s manchesterskou jazzovou hvědou Matthew Halsallem, v jehož souboru The Gondwana Orchestra několik let působil. Jeho klavír je slyšet ale třeba také na desce klasika abstraktního hip hopu DJe Shadowa The Mountain Will Fail nebo na albu jazzové zpěvačky Zary McFarlane. S leedským tělesem Submotion Orchestr pak už dekádu míchá dubstep, soul, elektroniku, jazz nebo dub. Magazín AAAmusic ho popsal jako jednoho z nejlepších klavíristů současnosti.

Poppy AckroydPoppy AckroydPoppy Ackroyd
Poppy Ackroyd
Poppy_ackroyd_web_event
 
Music Infinity. Vedoucí projektu: Martin Poddany
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.