zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

1995 - 2017 BIO AKROPOLIS

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce
ROOTS IN EGO ► režie ► Kristina Weiserová ► premiéra
03/03/2017 20:00, Velký sál

Žižkov je možná na první pohled šedivý, ale v jeho středu stojí vysílač, který je jako raketa, co člověka vystřelí přímo do kosmu. A přesně tam ráda cestuje naše žižkovská parta kamarádů; palivo, chuť ani vyladěný rytmus v srdci jim nechybí. Každý z nich se nachází v jiné životní situaci, jedno však mají společné – odmítají být jen odevzdanými sluhy systému, chtějí vidět dál a hloub a chtějí se u toho bavit. Jejich vztahy se postupně zamotají a skrze bizarní kolotoč událostí vše směřuje ke krátkému osvícení, ale taky krutému vyvrcholení…

Krátký nezávislý film režisérky a scénáristky Kristiny Weiserové (113kw) se ptá, kde se v lidech bere negativní energie a kde pramení zlo? Název si vypůjčila z knihy Perspektivy od britského filozofa Paula Bruntona. Hravým stylem navazuje na britské filmy o taneční generaci a vtahuje diváky do kolotoče mejdanů, drog a pocitů nekonečné svobody… a taky ztracené nevinnosti, samoty a paranoie. Ukazuje se, že dobro a zlo jsou jen pojmy, kterým dávají smysl malé každodenní činy.

O projektu Roots In Ego je krátký nízkoropočtový film a vysněný projekt režisérky Kristiny Weiserové (113kw) vzniklý díky spojení nadšenců a profesionálů. Mozaika příběhů z prostředí alternativní taneční kultury sází na původní českou hudbu a taky na autentické herecké obsazení. V hlavních rolích se představí Eva Kavanová jako mládá a trochu naivní Natálie, Štěpánka Pencová jako její starší sestra Karolína, Radovan Klučka jako DJ Lubosh Roll, Jaromír Nosek, coby pořadatel prodělečných undergroundových parties Oskar nebo Michal Dudek jako Martin Princ, týpek, co se cítí být nekonečně nad věcí. O původní hudbu se postaral proslulý Varhan Orchestrovič Bauer. Svými tracky do sountracku přispěli třeba Mesmer, DJ Loutka, Dave.LXR nebo Mikkim.

PROMÍTÁNÍ FILMU ZAČNE VE 20:00 H.

PARTY HEADLINER: DJ KEYGEN KAOTIC – KID REVERSE

CENA: 230 CZK (Film 35min & Party) 90 CZK (Party – po 21:00 h)

V průběhu večera proběhne výstava k filmu & exhibice Party Performers. Dekorace a visualizace m0rf / KinocirKus & 113kw

ELECTROHOUSE and BREAKBEAT STAGE: Line of Sight, Revize and guest

CHILL OUT STAGE HIPHOP: Flux (Cz/ Sk DMC Champion 2016), Trusty ( Tyvole?!), Negative (NFP)

www.rootsinego.cz

O AUTORCE Mladá autorka 113kw (Kristina Weiserová) pracuje ve filmovém a televizním oboru od roku 2005, na pozicích od komparsu, přes klapku, skript, až druhou asistentku režie. Studovala novinařinu a dějiny a teorii divadla a filmu, a přináší příběh z prostředí, kterému se již v několika audiovizuálních počinech věnovala.Také působila řadu let jako party VJka.

Roots in EgoRoots in Ego
Roots in Ego
Roots_in_ego_letacik_a6_1_press_web_event
 
1995 - 2017 BIO AKROPOLIS. Vedoucí projektu: Lubomír Schmidtmajer
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.