zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Stagiona

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
HELGA DAVIS + JIŘÍ BARTOVANEC - RAISE YOUR VOICE ► HLASOVÝ WORKSHOP
02/07/2016 10:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

RAISE YOUR VOICE Mimořádný workshop, který povedou newyorská vokalistka Helga Davis a v Německu působící tanečník a choreograf Jiří Bartovanec.

Práce bude založena na hledání souvislostí mezi fyzickým a vokálním pohybem v tvůrčí improvizaci a na zkoumání společných fyzických a hudebních struktur.

Účastníci se zaměří na vztah mezi pohybem a hlasem, kdy přes jednoduchost lze dosáhnout nekonečného počtu variant existence v prostoru a zvuku. Vytvoříme si škálu nástrojů, které pak použijeme pro tvorbu nového materiálu v rámci improvizace. Bude to dobrodružná cesta přetváření pohybu a hlasu do kaleidoskopu jejich podob.

Miřenka Čechová, programová ředitelka Českého centra v New Yorku, dodává:

"Spojujeme dvě výjimečné umělecké osobnosti, dva odlišné světy, dva specifické tvůrčí přístupy. Tělo a hlas, pohybové mistrovství Jiřího Bartovance a hlasové mistrovství výjimečně charismatické Helgy Davis.

Helgu jsem poprvé slyšela u Roberta Wilsona ve Watermillu, stála mu tváří v tvář, držela ho za ruce a a capella zpívala. Přihliížejícím lidem tekly slzy. Bylo to tak osobní, tak silné, pravdivé a výjimečné, že jsem za ní přišla a řekla jí, že ji chci přivést do Prahy. Netušila jsem, že se něco takového za necelý rok podaří.

S Jiřím jsem se seznámila při výběru tanečníků k mému projektu Sniper´s Lake. Okamžitě jsem věděla, že Jiří je někdo, s kým bude radost pracovat. Obrovský profesionál, s dlouholetou zahraniční zkušeností v jednom z nejprestižnějších tanečních souborů, ten, kdo inspiruje a motivuje druhé, skvělý pedagog a vynikající choreograf.

S Helgou se setká v New Yorku v rámci projektu Prague-New York Effects, při tvorbě společného díla, které bude mít světovou premiéru v Brooklynském divadle Jack, pak se přesune do Washingtonu DC a nakonec v české premiéře přiveze do Prahy, na Loď bratří Formanů 29.června. Již na residenci v New Yorku, připraví Helga s Jiřím společný workshop, který povedou v Českém Centru New York pro zdejší účastníky. Stejný model a princip přiváží i do Prahy. Bude to spontánní, intuitivní, intimní a především inspirativní. Ostatně oba dva umělci jsou právě esencí zmíněného."

Dílna bude probíhat v časech 10–13 a 14.30–17.30 v prostorách Paláce Akropolis a bude tlumočena do češtiny.

Tento workshop je určen pro účastníky s určitou pohybovou a hlasovou (byť amatérskou) zkušeností.

Kurzovné je 800,– Kč a každý zaregistrovaný účastník si s sebou může vzít zdarma další osobu..

Helga DavisJiří BartovanecHelga DavisJiří BartovanecHelga DavisJiří Bartovanec
Helga Davis
Helga-davis-nyc-web-57-of-59_web_event
 
Stagiona. Vedoucí projektu: Bára Repická
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.