zpět na seznam projektů

další projekt

EuroConnections

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
J.SVOBODA + KIESLOWSKI + L.MATTHIESSEN /DK + J.LYSANDER /SE + JAROMÍR 99 + VÁCLAV KOUBEK + KATARZIA /SK + HM…
20/12/2016 19:00, Velký sál

Ve vánoční kolekci má každý bonbón jinou náplň. A přesně takový bude i tento večer. Přijďte si poslechnout nejen vánoční písničky v podání známých českých i zahraničních písničkářů a naladit se na vánoce. Každý z vystupujících vám zahraje hudební set, do kterého zařadí minimálně jednu vánoční skladbu :)Zahrají vám: JARDA SVOBODA (TRABAND), KIESLOWSKI + LASSE MATTHIESSEN /DK + JENNY LYSANDER /SWE + JAROMÍR 99 (PRIESSNITZ) + VÁCLAV KOUBEK + KATARZIA /SK + HM…

Tento večer bude uvádět Václav Koubek.

Václav Koubek se na domácí alternativní scéně pohybuje už od konce osmdesátých let. Vydal kolem desítky autorských desek a přibližně stejný počet knih. Zahrál si či zazpíval v celé řadě filmů, z nichž nejvýraznější je asi podobenství Cesta pustým lesem z roku 1997. Od roku 2002 pořádá republikový celoroční festival písničkářů Hudební sklepy v jihočeských Chotěmicích. Chcete slyšet vtipnou píseň o Vánocích? Pak nepropásněte jeho hudební set :).

Dvojice Kieslowski vtrhla na hudební scénu s něžným pop-folkem v roce 2011. Tehdy vydali album Tiché lásky. Polovina projektu – multiinstrumentalista David Pomahač už dříve hrál s ústeckými Houpacími koni a skupinou Bez Peří. Za desku Mezi lopatky, kterou nahráli s Janem P. Muchowem v roce 2014, obdrželi nominaci na hudební cenu Apollo. Jaromír Švejdík alias Jaromír 99 je vůdčí osobností jesenické skupiny Priessnitz, hrál ale také s Jaromír 99 & The Bombers nebo s Kafka Bandem. Kromě hudby se věnuje také komiksu – je autorem oceňované předlohy k filmu Alois Nebel či životopisu Emila Zátopka.

Jarda Svoboda je od poloviny devadesátých let spojený s úspěšnou folkovou kapelou Traband, která získala již tři výroční ceny Anděl. Podílel se i na několika projektech textaře Michala Horáčka (Tak to chodí, Ohrožený druh) a poslední dobou vystupuje jako sólový písničkář.

Skupina Hm… má kořeny na pražské rockové scéně devadesátých let a její zakládající člen Marek Doubrava hrál původně s Tata Bojs. Oficiální debut Hm…. nazvaný…to by mohlo být zajímavé je z roku 2000 a zatím poslední album Lovu zdar je staré tři roky. Do své hudby na pomezí alternativního rocku a folku často zhudebňují texty básníků, ať už českých (František Hrubín, Josef Kainar) či překladových (Jean-Arthur Rimbaud, Guillaume Apollinaire).

Slovenská písničkářka Katarzia slaví poslední roky velké úspěchy díky osobitým textům reflektujícím digitální dobu plnou odosobněných vztahů i plytkého jazyka. Na oceňovaný debut Generácia Y letos navázala novinkou Agnostika, kterou znovu vydalo bratislavské Slnko Records.

První z dvojice zahraničních hostů je Lasse Matthiessen, dánský zpěvák usazený v Berlíně. Jeho devět let starý debut Stray Dog zaujal emotivními písničkami nahranými bez zbytečných aranžérských fíglů. Následující desky Dead Man Walz a Wildfires už využívají plnějšího zvuku rockové kapely, nejdůležitější je pro něj ale pořád folková výpověď.

Ze švédského Stockholmu dorazí Jenny Lysander, dvaadvacetiletá zpěvačka a kytaristka, která vloni zazářila debutem Northern Folk. Kolekci poetických lesních ukolébavek nahrála ve studiu na francouzském venkově pod dohledem anglického hudebníka Pierse Facciniho. Tento večer bude zároveň její českou premiérou.

8 písničkářů, 8 různých stylů, 8 vánočních písniček, k tomu nabídka vánočních pochutin a vůně svařeného vína. Přijďte se odreagovat od zběsilých nákupů dárků a povinných firemních večírků a nalaďte se s námi na svátky klidu a pohody. 20.12. od 19:00.

vánoční kolekceVáclav KoubekPriessnitzKieslowski
vánoční kolekce
Vanocni_web_event
 
EuroConnections. Vedoucí projektu: Petra Ludvíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.