zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Výstavy, A Galerie

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
4 ► Výstava výtvarníků, jejichž osudem se stal kreslený film
01/03/2016 00:00, A-Galerie
Vstup zdarma

Petra Makaloušová

Po absolvování SUPŠ nastoupila v roce 1988 do Studia Bratři v triku jako fázařka. Později pracovala i jako animátorka na výrobě Večerníčků (např. Vosa Marcelka, Zvěřinec). Vedla výtvarné kroužky pro děti, pořádá výtvarné workshopy a věnuje se volné tvorbě. Účastní se výtvarných festivalů u nás i v zahraničí (Samorosti, galerie NoD aj.). Vystavuje samostatně i kolektivně (např. v Paláci Akropolis, v Café Lajka, v Zámecké galerii v Třeboni nebo v Dejvické divadelní kavárně).

Ivana Fašianoková Rakoušová

Absolvovala SOŠV v Praze (tzv. Hollarku) a v roce 1978 nastoupila do Studia Bratři v triku jako fázařka. Od roku 1994 vytvářela ve Studiu Jiřího Trnky realizace a pozadí ploškových a loutkových filmů. Později pracovala jako animátorka a výtvarnice pozadí pro filmová studia Duran, Animax, GUD a Studio Frame. Nyní spolupracuje s animačním studiem ČT. Působí v odborné porotě pro výtvarná díla na festivalu Menetekel, vystavuje samostatně i kolektivně (např. v pražském Goethe-Institutu, v Malostranské besedě, v Parlamentu i Senátu ČR nebo ve Vysočanské galerii).

Luděk Bárta [bzp]

V letech 1980–84 pracoval jako elév ve Studiu Bratři v triku, pak absolvoval VŠUP v Ateliéru filmové a televizní grafiky u prof. Miloslava Jágra. S výjimkou let 1992–1998, kdy byl výtvarníkem MF Dnes, je stále na volné noze. Zabývá se grafickým designem, krajinářskou fotografií, knižní i časopiseckou ilustrací, animovaným filmem a reklamou. Pro Českou televizi vytvořil výtvarné návrhy pro třináctidílný seriál Čaroděj z nafukovacího stromu. Na podzim 2015 dokončil druhou řadu animovaného seriálu Vynálezce Alva. Vystavuje výjimečně. www.elbarta.cz

Jiří Tyller

Po absolvování SUPŠ pracoval v letech 1967 – 1980 ve Studiu Bratři v triku, od roku 1981 pokračoval ve Studiu Jiřího Trnky jako animátor, režisér a výtvarník televizních seriálů. Za seriál Poslední drak obdržel Cenu festivalu ve Zlíně. Další filmy vytvořil např. pro UNESCO. Za film Nechtěl jsem zabíjet ptáky získal na festivalu v Cartageně 1987 Mořskou mušli za nejlepší animovaný film. Od roku 1991 je režisérem a scénáristou na volné noze a věnuje se i pedagogické činnosti na VŠUP. Vystavuje samostatně i kolektivně.

Jiří Tyller_Amundsenův stanPetra MakaloušováPetra MakaloušováPetra Makaloušová_LoooraPetra MakaloušováPetra Makaloušová_JaroPetra Makaloušová_PlameňáciPetra Makaloušová_NedělníPetra Makaloušová_obrazIvana Fašianoková Rakoušová_ PunkIvana Fašianoková Rakoušová_BluesIvana Fašianoková Rakoušová_RockLuděk Bárta_kresba na novoročenkuLuděk Bárta_kresba na pozvánkuLuděk Bárta_kresba na pozvánkuLuděk Bárta_kresba na novoročenku4 – Výstava výtvarníků, jejichž osudem se stal kreslený film4 – Výstava výtvarníků, jejichž osudem se stal kreslený filmPetra Makaloušová_IdolJiří Tyller_ZrzkaJiří Tyller_ZeppelinJiří Tyller_Archa úmluvyJiří Tyller_Archa víryJiří Tyller_Hodně starý platanJiří Tyller_ChatařiJiří Tyller_KolosJiří Tyller_KrasinJiří Tyller_LindbergJiří Tyller_Noe to nestihlJiří Tyller_PastJiří Tyller_PlatanJiří Tyller_PrůrvaJiří Tyller_Skotský majákJiří Tyller_StonehengeJiří Tyller_Strom a liškaJiří Tyller_Velrybí zátokaJiří Tyller_Větrný mlýnJiří Tyller_Vivaldi zima4 – Výstava výtvarníků, jejichž osudem se stal kreslený film
Jiří Tyller_Amundsenův stan (autor: Petra Makaloušová, Ivana Fašianoková Rakoušová, Luděk Bárta [bzp], Jiří Tyller)
Amundsenuv_stan_web_event
 
Výstavy, A Galerie. Vedoucí projektu: Eva Kocianova
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.