zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Spectaculare

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
WILL SAMSON /UK + MANU DELAGO HANDMADE /AT
26/01/2016 20:00, Jazz Dock
no implicit conversion of nil into String

Úvodní večer v Jazz Docku uvítá 26. ledna anglického písničkáře Willa Samsona pohybujícího se na hraně folku, jemné elektroniky a ambientní hudby. Milovník Himalájí skládá svoje působivé koláže z klasických nástrojů i terénních nahrávek či kazetových šumů a jeho křehké písničky připomínají tvorbu Bon Iver nebo Benoita Pioularda, který hostuje na jeho nejnovější desce Ground Luminosity. Svůj milovaný perkusivní nástroj Hang rozezní rakouský skladatel a perkusista Manu Delago. Za poslední dekádu vyspěl v jednoho ze světově nejuznávanějších hudebníků na tento nástroj, s nímž se vydává na výpravy do světa downtempa či jazzu. Důkazem budiž společné projekty s Anoushkou Shankar, Joss Stone, spolupráce se Cinematic Orchestra či Björk, které hostoval na albu Biophilia a doprovázel ji na následném turné.

Manu Delago (AT) Rakouský hudebník Manu Delago patří mezi nejznámější světové hráče na perkusivní nástroj Hang, který je průvodcem jeho dobrodružných výprav napříč žánry i hudebními tradicemi. Začínal jako bubeník pro několik rakouských rockových či jazzových těles, když ale v roce 2003 objevil Hang, stal se tento původem švýcarský instrument středobodem jeho hudebního světa. Duo Living Room založené v roce 2006 s klarinetistou Christoph Pepe Auerem bylo počátkem jeho pokusů, jak aplikovat osobitý zvuk Hangu do nejrůznějších směrů. V následující dekádě je jeho hra slyšet v projektech zasahujích od world music až po drum’n’bass. V seznamu spolupracovníka Manu Delaga najdete taková jména jako Anoushka Shankar, Joss Stone, Bugge Wesseltofte, Cinematic Orchestra či Andreya Triana. Nejprestižnější z nich je ale určitě kolaborace s islandskou zpěvačkou Björk, která si ho pozvala na album Biophilia a také následné turné. Jeho vlastní koncertní těleso Manu Delago Handmade je podepsané pod albem z roku 2007, o pět let později připravil společnou nahrávku s Londýnským symfonickým orchestrem. V jeho diskografii jsou ale i desky vydané pod jeho jménem, které se pohybují mezi downtempem a jazzem a obsahují obvykle hostující vokalisty význačných jmen. Jeho poslední album Silver Kobalt vyšlo péčí prestižního brightonského labelu Tru Thoughts. Diskografie: Manu Delago – Made in Silence (vlastním nákladem, 2006) Christoph Pepe Auer & Manu Delago – Living Room (Sessionwork Records, 2007) Manu Delago Handmade (Sessionwork Records, 2007) Manu Delago – Adventions (Sessionwork Records, 2008) Manu Delago – Made in Silence 2 (Sessionwork Records, 2010) Living Room (Christoph Pepe Auer & Manu Delago) – Colouring Book (Sessionwork Records, 2012) Manu Delago & London Symphony Orchestra strings – Manuscripts (Sessionwork Records, 2012) Manu Delago – Bigger Than Home (Sessionwork Records, 2013) Manu Delago – Silver Kobalt (2015, Tru Thoughts)

Will Samson (UK) Mimo hudební škatulky se pohybuje britský experimentální písničkář Will Samson. Jeho něžné, meditativní skladby nachází průsečík mezi žánry jako jsou folk, elektronika a ambient. Milovník Himalájí a cestování vůbec skládá svoje působivé koláže z klasických nástrojů i terénních nahrávek či kazetových šumů a jeho křehké písničky připomínají třeba tvorbu Bon Iver nebo Benoita Pioularda. Poslední jmenovaný ostatně hostoval na jeho poslední desce Ground Luminosity (2015) vydané na francouzském labelu Talitres. Písničky na tuto desku psal Will Samson na svých cestách po Evropě a dokončil ji na severním pobřeží Portugalska. Do jímavých folkových balad se zde ozývají i sofistkované elektronické beaty, které umocňují zvláštní nadčasovou atmosféru desky. „Je to hudba tak srdceryvná, že se při ní ani neodvažujete promluvit.“ napsal o desce hudební magazín Clash. S elektronikou koketuje Will Samson i na společné desce Animal Hands s berlínským producentem Heimer (Will Samson + Heimer, 2015). Jeho starší materiál má nicméně blíže k nezávislému folku – v roce 2011 debutoval ztišeným albem Hello Friends, Goodbye Friends na japonském labelu Plop a následně natočil pro kultovní německý label Karaoke Kalk podobně vyklidněnou kolekci Balance (2012). Má za sebou ale také spolupráci s Tom Demac (EPčko It Grows Again) nebo hudbu ke krátkým filmům. Je také členem skupiny Fenster vydávající na Morr Music. Diskografie: Hello Friends, Goodbye Friends (Plop, 2011) Balance (Karaoke Kalk, 2012) Will Samson + Heimer – Animal Hands (Karaoke Kalk 2015) Ground Luminosity (Talitres Records, 2015)

Manu DelagoLiveuropeManu DelagoManu DelagoManu DelagoWill SamsonWill SamsonWill Samson
Manu Delago
Manu_delago_web_event
 
Spectaculare. Vedoucí projektu: Jan Honeiser
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.