zpět na seznam projektů

další projekt

EuroConnections

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
HUDEBNÍ VÁNOČNÍ BESÍDKA PALÁCE AKROPOLIS
21/12/2015 19:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Vánoční a jiné skladby v podání známých hudebníků

line up: 19:00 Martin E. Kyšperský 19:30 Ira Mimosa 19:45 Monikino Kino 20:00 ILLE 20:15 Never Sol + Káča a Sára 20:35 „J“ and Cold Cold Nights 20:50 Katarzia 21:10 Antonia Vai 21:30 Václav Koubek 21:45 Hm…

Přijďte se s námi naladit na zimu. Večerem bude provázet Káča Šantrochová

Antonia Vai /Sve/Hu

často je označována jako „bohemian soul diva“. Narodila se a vyrostla ve Švédsku, před pár lety se přestěhovala do Maďarska a nyní patří mezi nejzajímavější tamní zpěvačky. Její hudba, to je sopka emocí mezi radostí, smutkem a nadějí. Soul, folk-pop, R’n’B, world music.

Martin Evžen Kyšperský /CZ

určující člen brněnského alternativního seskupení Květy, vždy rád dělal věci po svém – netradičně – svěže. Poslední sólové album Martina E. Kyšperskéh s názvem Svetr se zařadilo k tomu nejlepšímu z nahrávek Květů, a české populární hudby vůbec.

Never Sol /CZ

akusticky, jen v doprovodu klavíru, opřena o sílu svého hlasu, tak se představí talentovaná zpěvačka, která sklízí úspěchy doma i v zahraničí.

HM… /CZ

čtyřčlenná kapela a stálice na domácí scéně. Vedle vlastních textů rádi zhudebňují texty známých básníků (Seifert, Kainar, Neruda, Wolker, Hrubín, ale i Rimbaud, Apollinaire atd). Folk, šanson, punk, garage, jazz, šraml…

KATARZIA /SK

folk se v její hudbě potkává s rapem a hlavně s velmi osobitými texty, které zrcadlí pohled mladé ženy na svět. Její nástup byl doslova raketový, na jaře 2012 začala psát písničky a o dva roky později už brala za debut Generácia Y dvě nominace na výroční slovenské hudební ceny RaidoHead_Awards.

Ira Mimosa /CZ

Jemná melancholie, sycena sluncem, větrem a deštěm, doprovázena klapotem rychlých kroků i tichým šelestem ptačích křídel v korunách stromů, zavinuta do vůně mlžného rána, zpomalena nehybným nedělním odpolednem.Tlesknete a zmizí…

MONIKINO KINO /SK/CZ

Slovensko-český projekt. Monika skládá většinu hudby, Petr (Midi Lidi) píše texty v Moničině slovenštině. Monika hraje na klávesy, programuje a zpívá. Petr totéž a ještě hraje na kytaru. Oběma jim to jde dohromady možná ještě lépe než běžkování.

"J" /CZ

Pražský písničkář Jakub Jirásek, alias "J" nebo taky „Jéčko“ se během pár let stal jedním z největších objevů domácí scény, který má za sebou i mnoho koncertů v zahraničí.

ILLE /CZ

přirozený výraz, půvab, folkrockově strunná aranžmá s jemně tepající elektronikou. Písničky, ke kterým se hodí vůně svařeného vína a hřebíčku, vám dnes večer zahraje jedna z předních indie-popových kapel současnosti.

VÁCLAV KOUBEK /CZ

známý harmonikář, bez jehož jedinečné písničky o Vánocích by naše besídka nebyla kompletní

KatarziaMartin E. KyšperskýNever SolHm...Ira MimosaVáclav KoubekKatarziaILLEILLEMonikino KinoMonikino KinoAntonia VaiAntonia VaiAntonia VaiJKáča a SáraKatarziaLiveurope
Katarzia
Dsc_8377a2_web_event
 
EuroConnections. Vedoucí projektu: Petra Ludvíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.