zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

1996 - 2017 ŽIŽKOV SOBĚ

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
LIVEUROPE FESTIVAL ► BRNS /BE + SAY YES DOG /LU + KARI /PL + PASSED /HU
15/09/2016 17:30, Zahrádky
Vstup zdarma

Mladé špičkové kapely z Evropy přiveze Liveurope festival, který proběhne 15. září na venkovní scéně Zahrádky Žižkov.

Z Belgie dorazí energický kvartet BRNS míchající indie rock a bláznivé groove, lucemburští Say Yes Dog naservírují chytlavý synthpop a polsko-anglická zpěvačka Kari dostane posluchače písničkářským popem severského střihu. Vstup na Festival je zdarma!

Organizující Palác Akropolis už 20 let představuje v rámci svých projektů kvalitní a neokoukané zahraniční kapely a i díky tomu se jako jediný český klub stal součástí mezinárodní hudební platformy Liveurope. Ta se zaměřuje na nové talentované evropské umělce a jejím hlavním cílem je umožnit těmto hudebníkům představit svou tvorbu i v Evropě – mimo svou domovskou zemi. Koordinátorem platformy je Ancienne Belgique (Belgie). Jejími dalšími členy jsou vedle Paláce Akropolis hudební kluby: Blå (Norsko), FZW (Německo), Melkweg (Nizozemsko), A38 (Maďarsko), ROCKHAL (Lucembursko), Sala Apolo (Španělsko), Stodoła (Polsko), VEGA (Dánsko), Village Underground (Velká Británie), Musicbox (Portugalsko) a L´Aéronef (Francie).

První Liveurope festival v Praze proběhne 15. září v areálu Zahrádky Žižkov. Zahrají zde belgičtí BRNS, Say Yes Dog původem z Lucemburska a polsko-anglická zpěvačka Kari.

BRNS Píše se o nich jako o belgické odpovědi na ALT-J, Battles či Foals, oni sami ale nedají dopustit na Morphine či Nirvanu. Bruselští BRNS (číst: Brains) vtrhli na místní scénu na začátku dekády a po jejich debutu Wounded z roku 2012 už nebylo nic stejné. Kvartet míchá postpunkové groove s elektronikou a špinavými riffy devadesátkového alternativního rocku. „Tohle je výjimečná belgická kapela s naprosto originálním zvukem,“ napsal o nich portál For Folks Sale. Dva roky staré druhé album Platine je vyslalo na turné po celé Evropě, v Praze si BRNS odbydou díky Liveurope svoji premiéru.

Say Yes Dog Nakažlivý synthpop lucemburských Say Yes Dog připomíná estetiku bláznivých televizních animáků a žánroví znalci si vzpomenou na Hot Chip či Metronomy. Trio se potkalo na konzervatoři v Haagu, skupina ale vznikla až ve chvíli, kdy se před dvěma lety chtěli dostat na vyprodaný německý festival Fusion a napadlo je, že by to mohli zkusit jako kapela na talentovou stage. Když uspěli, rychle napsali písničky, které následně vyšly na EPčku A Friend. Debutové album Plastic Love je přesně tou hudbou, která posluchače přenese do páteční klubové horečky, i když sedí v kanceláři a venku prší. Portál Noisey o Say Yes Dog prohlásil, že jsou „nejlepší neobjevenou evropskou electro-popovou kapelou.“

Kari Polsko-anglická zpěvačka Kari se po vydání úspěšného a kritikou chváleného debutu Daddy Says I’m Special z roku 2011 odstěhovala do anglického Leedsu . Od písničkářské křehkosti se Kari díky producentovi Chris Headley posunula na druhém albu Wounds & Bruises k eklektičtějšímu alt-popovému soundu, v němž lze slyšet ozvěny electra, osmdesátek i folk-rocku. Fascinace současnou skandinávskou scénou ale zůstala, ostatně díky ní tisk srovnává Kari s Lykke Li, Stinou Nordenstam či Björk.

Liveurope festival představí 15. září v Zahrádkách Žižkov současnou mladou evropskou indie scénu. Tato akce zároveň uzavře letošní ročník průběžného festivalu Žižkov Sobě. Vstup na akci je zdarma.

Napsali o vystupujících:

„Výjimečná belgická kapela s naprosto originálním zvukem.“ Fork Folk’s Sake o BRNS

„Nejlepší neobjevená evropská electro-popovová kapela.“ Noisey o Say Yes Dog

„Kari má hlas, talent i charisma. Všechno, co potřebuje skutečná hvězda.“ ELLE o Kari

Say Yes DogKariLiveuropeBRNSKari
Say Yes Dog
Say_yes_dog_jpeg_web_event
 
1996 - 2017 ŽIŽKOV SOBĚ. Vedoucí projektu: Cyril Hořánek
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.