zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Stagiona

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
WORKSHOP ► JAK PSÁT O NOVÉM CIRKUSE II.
17/02/2015 16:00, Palác Akropolis

CIRQUEON pořádá další z řady seminářů pro mladé kritiky pod vedením zkušeného divadelního kritika Vladimíra Mikulky (Svět a divadlo, NaDivadlo, Lidové noviny, Respekt).

Seminář Jak psát o novém cirkuse II se uskuteční během druhého ročníku festivalu nového cirkusu Cirkopolis v Paláci Akropolis v Praze od 15. do 17. února.

Cílem prakticky i teoreticky zaměřeného semináře bude seznámit začínající i zkušenější mladé kulturní novináře a novinářky s metodami a postupy psaní o novém cirkuse pro online media. Budou mít možnost seznámit se s aktuálními trendy v novém cirkuse a získají přehled o vývoji tohoto uměleckého druhu.

Semináře budou tematicky navazovat na zhlédnutá představení.

Přihlásit se mohou autorky a autoři z České republiky i ze Slovenska, kteří mají alespoň základní zkušenost s psaním o živém umění (divadlo, tanec, nový cirkus, opera, muzikál, pohybové divadlo, loutkové divadlo i amatérské divadlo). Zájemci mohou posílat přihlášky do 20. ledna 2015 na email veronika (at) cirqueon.cz. Součástí přihlášky by měl být strukturovaný životopis a alespoň jeden publikovaný článek (tištěný i online, může být i z festivalového zpravodaje nebo školního časopisu).

Kapacita účastníků je omezená. Vybraným zájemcům zajistíme vstup na tři představení mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirkopolis v Praze, účast na třídenním semináři a drobné občerstvení. Výstupem bude online sborník článků všech účastníků, který budeme publikovat na stránkách www.cirqueon.cz .

S případnými dotazy se obraťte na Veroniku Štefanovou veronika (at) cirqueon.cz

cirkopolis_bg
Bg6_web_event
 
Stagiona. Vedoucí projektu: Jan Honeiser
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.