zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Stagiona

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
SQUADRA SUA ► HANDICOPS
12/05/2015 20:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Hrdina se rodí z možnosti trpět. Našimi hrdiny jsou klauni, kteří došli na hranici svého přirozeného biotopu – obyčejného problému. Nelítostnou skutečností jsou hnáni do samých mezí a za ně. Ale za humny začíná dobrodružství a ostré hrany kulatého světa. Smích se rodí z možnosti trpět. Tři pitomci na výletě mimo své komfortní zóny. Poslední část hrdinské trilogie skupiny Squadra Sua.

Tématem souboru SQS a jeho tří klaunských protagonistů jsou tentokrát problémy a omezení přesahující meze jedné konkrétní situace. Namísto toho, co všechno se lidem může stát, zkoumají, jací jsou vlastně lidé, kterým se „to“ neustále děje. Každý člověk se rodí s „přednostmi“ a „nedostatky“, každý byl dílem „obdařen“, dílem „oloupen“. SQS se v tomto představení nejen ptá, kdo je viníkem této metafyzické nespravedlnosti, ale také nepřestává ukazovat prstem a volat po nápravě. Protagonisté vyšetřují kosmický zločin spáchaný na lidstvu, aby nakonec ukázali (což se nedělá!) jeden na druhého a sami na sebe. Klaunské zkoumání mezních situací těla, bolesti a násilí nás obloukem (a odbočkou přes záchvěvy fyzické slasti) vrací k radosti ze života, který už jsme dostali rozbitý a záruka právě vypršela.

„Písnička, kterou si pískáte, když jdete o půlnoci sami lesem. K smíchu!“

Režie: Aitor Basauri

Hrají: Lukáš Houdek, Robert Janč, Roman Horák

Scénografie: Jitka Pospíšilová

Hudba: Jan Šikl

Lightdesign & produkce: Dominik Skružný

Režie filmové materiály: Adrian Kukal

Představení vzniklo za podpory Paláce Akropolis, Hlavního města Prahy, klubu Mlejn, HAMU a našich rodin.

handicops squadra suahandicops squadra suahandicops squadra suahandicops squadra suahandicops squadra suahandicops squadra suahandicops squadra suahandicops squadra sua
handicops squadra sua
Handicops-trailershot_web_event
 
Stagiona. Vedoucí projektu: Judita Brodska
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.