zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Music Infinity

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
SHIELD PATTERNS /UK + BA ►ZEL /CZ
02/04/2015 19:30, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Dubnový večírek Music Infinity bude patřit výrazným ženským hlasům v současné elektronické hudbě. Z Manchesteru do Paláce Akropolis dorazí dvojice Shield Patters, která představí svůj temný pop navazující na bristolský trip hop i písničkářství Kate Bush.

Z temnoty se v elektronické hudbě stalo dávno klišé a málokdo dnes ještě dokáže prodat melancholii uvěřitelně. Naštěstí tu jsou ještě projekty jako manchesterské duo Shield Patterns. Hypnotické zasněné písničkářství dua Claire Brentnallová a Richard Knox vítá posluchače do krajin temných snů a půlnočního rozjímání a z labyrintu jejich minimalistických smutének není cesty zpět. Proplétá se v nich bezútěšná atmosféra Massive Attack s ozvuky avantgardních beatů producentů jako jsou Actress či Forrest Swords, všemu ale vládne magický hlas Claire Brentnall evokující Kate Bush.

Elektronický producent Richard Knox patří už více než dekádu ke špičce manchesterské alternativní scény a má za sebou práci na projektech jako Glissando či A-Sun Amissa a založil také osobitý indie label Gizeh Records. S Claire Brentnall se potkal na konci roku 2012, kdy se začíná existence Shield Patterns. Debutové album nahrávali v izolaci v divočině severního Walesu a pojmenovali ho Contour Lines. Deska vydaná vloni v létě sklidila pozitivní recenze a vešla se i do několika výročních anket o nejlepší nahrávku roku. „Desítka písní má potenciál vypálit vám díru do srdce. Připravte se na velmi intenzivní poslech.“ napsal o desce portál The Skinny a ocenil ji maximálním hodnocením pěti hvězdiček. The Line of Best Fit dodává: „Je to hudba plná neklidné zvířeckosti, která jako kdyby patřila do obrazů Hieronyma Bosche“. Shield Patterns naživo, to je ještě navíc temná mše elektronického minimalismu.

Ba:zel je označení hudebních aktivit Eweliny Chiu (PL) a Daniela Vlčka(CZ) vyzařující touhu objevovat. Projekt se pohybuje ve sférách hudebních i uměleckých. Duo vzniklo koncem roku 2014, kdy byla ba:zel poskytnuta čtyřměsíční stáž v nizozemském Arnhemu. Zde se tento elektroakustický projekt všestraně rozvíjel a nabíral podobu vyznačující se hloubavými, jemně zpívanými melodiemi, podpořenými hrou na klavír a rytmy inspirovanými alternativní techno scénou. Zvuk ba:zel je protkán teréními nahrávkami organického i anorganického charakteru, čímž je projekt spojen s nespecifickými site specific soundtracky, kterými doplňuje konkrétní umělecké projekty a zároveň vytváří samostatně stojící skladby vyjadřující určitý koncept.

Shield PatternShield PatternLiveuropeBa:zelBa:zel
Shield Pattern
Shield_patterns_promo6large_web_event
 
Music Infinity. Vedoucí projektu: Martin Poddany
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.