zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

2008 - 2017 PLANET CONNECTION

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
I HEART SHARKS /DE
14/12/2014 19:30, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

program:

welcome drink – Glühwein + Lebkuchen

19:30 krátké animované filmy 20:30 I Heart Sharks

V restauraci po celý den německé menu – se vstupenkou na koncert sleva

Polévka: Silný hovězí vývar s játrovým knedlíkem

Vepřová pečeně, červené hlávkové zelí, Semmelknodel

Pečené vepřové koleno, salát z kysaného zelí, křen, hořčice, pečivo

I Heart Sharks

Jejich energický dance-punk zní jako ideální fúze londýnských zvukových inovací, bavorské preciznosti a newyorského hipsterství. Není se čemu divit, když se v kapele potkávají tři odlišné hudební kultury i osobnosti, což jejich hudbě dodává mimořádnou originalitu. Mix rockové energie a vynalézavosti elektroniky má za výsledek třaskavý discopunkový amalgán, který německý hudební tisk popisuje jako „setkání The Cure a Kraftwerk na tanečním parketu“.

K maličko nepravděpodobnému setkání členů I Heart Sharks došlo v roce 2007 v berlínské Mecce taneční hudby, v klubu Berghain. Tam dostali Pierre Bee, Simon Wangemann a Georg Steinmaier nápad spojit své síly do společného projektu. Svůj první singl Wolves vypustili v roce 2010 v licenci prestižní britské značky Rough Trade, debutové album Summer si o rok později vydali sami za pomoci fanouškovských investorů z portálu Pledgemusic. „Je načase si přestat spojovat německou hudbu jen Rammstein a dechovkou z Oktober Festu. I Heart Sharks mají potenciál stát se kapelou, kterou budou hudební časopisy zařazovat do sekce největších objevů roku.“ napsal tehdy blog Little Nomad a hit Neuzeit s německým refrénem je dostal do rádií.

Své druhé album Anthems už Žraloci připravovali s novým bubeníkem Martinem Wolfem a pod pod křídly velké nahrávací společnosti Island. Pod dohledem producenta Josepha Crosse (Hurts, The Courteeners) probíhalo natáčení v opuštěném mlýně v Manchesteru a prostorách bývalého rádia GDR v Berlíně a atmosféra obou zásadních hudebních měst na mapě evropské alternativní hudby se na výsledku samozřejmě podepsala. Platí to i o spolupráci s legendárním Midge Ure z Ultravox, který dodal desce patinu osmdesátkové new wave. Na albu ale nechybí ani vysokooktanové discopunkové nálože, které I Heart Sharks tak proslavily.

Berlínské trio, které tisk srovnává třeba s Foals nebo Klaxons, odehrálo za sedm let své existence přes dvě stovky koncertů. Objeli kvůli nim Německo a okolí křížem krážem. Předskakovali Does It Offend You Yeah? či Friendly Fires a objevili se na festivalech jako je Melt! nebo Berlin Festival. V roce 2012 se I Heart Sharks zastavili i v Paláci Akropolis, kam se 14. prosince vrátí za podpory Goethe Institutu v rámci programu večera německé kultury Planet Connection.

I Heart SharksI Heart Sharks
I Heart Sharks
Ihs-1-high-res_web_event
 
2008 - 2017 PLANET CONNECTION. Vedoucí projektu: Petra Ludvíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.