zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

2008 - 2017 PLANET CONNECTION

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
LA FANFARRIA DEL CAPITÁN /AR ARGENTINSKÝ VEČER
22/10/2015 18:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

18:00 Buenos Aires Tango – představení tance + taneční workshop

19:00 Travel Spicer – cestovatelský workshop: „Jak procestovat Argentinu?“

20:30 koncert La Fanfarria del Capitán

  • ke vstupence zdarma argentinský zákusek alfajores
  • po celý den sleva na argentinské menu v restauraci Paláce Akropolis

Argentínská kultura, to je živočišnost, vášeň a láska ke svobodě. Takové je tango, které má v druhé největší latinskoamerické zemi svůj původní domov a takový bude i argentinský večírek, který 22. října uvede skupinu La Fanfarria del Capitán z Buenos Aires. V jejich volnomyšlenkářském koktejlu se potkává rock, ska, cumbia a samozřejmě latinskoamerické rytmy, které zvou k tanci. Trio Victoria Cornejo, Jerónimo Cassagne a Francisco Mercado se dalo dohromady v roce 2004, o rok později ale vyměnili původní název Capitán Tifus za La Fanfarria del Capitán a do loga si vetkli opičáka v pirátské čepici. Debutové album Flores del Bosque de Bolonia vydali v roce 2007, na něž o pět let později navázali nahrávkou E Viva!.

Od roku 2011 šíří La Fanfarria del Capitán slávu argentinské hudby na koncertech po celém světě. Za poslední čtyři roky odehráli přes dvě stovky vystoupení od Francie a Německa přes Rusko až po Japonsko a Čínu. Čeští posluchači je mohli v posledních letech slyšet na Mighty Sounds nebo na Trutnově. Hudba La Fanfarria del Capitán se ale pořád proměňuje, k stálým členům se přidávají noví muzikanti a do jejich stylu tak pronikají třeba vlivy balkánské dechovky. „La Fanfarria del Capitán není hudební skupina, ale styl života,“ říkají muzikanti a předposlední říjnový čtvrtek nás o tom určitě přesvědčí při své premiéře v žižkovském Paláci Akropolis.

Argentínský večírek ale nabídne i další lahůdky. A to doslova. Ochutnávat se totiž budou alfajores – křupavé kulaté dezerty z mouky, másla a medu, které milují děti po celé Latinské Americe, ale i ve Španělsku nebo Filipínách. K Argentině také neodmyslitelně patří tango, které se zrodilo na konci devatenáctého století v přístavech Buenos Aires a Montevideo smíšením evropské lidové hudby s hudbou místních kreolů, černochů a indiánů. Patří k němu živočišnost a nespoutanost, byť po světě se v 20. století šířila spíše jeho standardizovaná podoba pocházející z Británie. Teprve v nedávné době se fanoušci tance začali vracet k jeho kořenům, které ctí více spontánnost a individualitu tanečníka než pevná pravidla. Platí to i pro pražskou taneční školu Buenos Aires Tango, kterou v roce 2006 založil Jaroslav Tůma. Její filosofií je rozvíjet v každém jednotlivci individuální taneční projev prostřednictvím figur, techniky a rozmanitých cvičení na komunikaci v páru.

Tanečníci z Buenos Aires Tango nejen že na argentinském večírku vystoupí, ale také nabídnou možnost proniknout do tajů tanga v otevřeném workshopu. Díky němu si budou moci návštěvníci večírku Planet Connection v Paláci Akropolis zažít Argentinu doslova na vlastní kůži.

Travel Spicer nabízí prostřednictvím workshopů cenné zkušenosti cestovatelů – určeně zeména pro lidi, kteří se daného místa plánují vypravit a osobní zkušenosti z první ruky v kondenzované podobě jsou pro ně úlevou od záplavy informací na internetu a v průvodcích. I na této akci vám pomůže Travel Spicer nasimulovat vaše itineráře a připravit se na cestu do Argentiny!

La Fanfarria del CapitanLa Fanfarria del CapitanLa Fanfarria del CapitanLa Fanfarria del CapitanLa Fanfarria del CapitanBuenos Aires TangoalfajoresTravel SpicerArgentinaArgentinaArgentinaArgentina
La Fanfarria del Capitan
Capitan_e_viva__web_event
 
2008 - 2017 PLANET CONNECTION. Vedoucí projektu: Petra Ludvíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.