zpět na seznam projektů

další projekt

EuroConnections

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
EUROCONNECTIONS FESTIVAL - BOKKA /PL + SEA+AIR /GR/DE + SUN GLITTERS /LU + FREQUENCY /SK + THE DEVIL´S TRADE /HU
23/09/2015 18:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

EuroConnections festival představí 5 důležitých evropských kapel v jeden večer. Line-up: 18:00 The Devil´s Trade 19:00 Frequency 19:45 Sun Glitters 20:30 Sea + Air 21:15 BOKKA

elektropopová skupina BOKKA skrývá svoji identitu, vyhýbá se kontaktům s médii a navzdory tomu, že nikdo netuší kdo se pod maskami ukrývá, zažívá v Evropě obrovský úspěch. V Čechách si letos odbyli premiéru v hlavním čase na festivalu Colours of Ostrava a konečně je uvidíme i v Praze!

Svoje slastné elektronické kompozice přiveze lucemburský hudebník Victor Ferreria vystupující jako Sun Glitters. Jeho originální náladová elektronika čerpá ze žánrů chillwave, downtempo či shoegaze. „Producentů, kteří dělají rozvrzané glitchové beaty jsou po internetu tisíce, Victor Ferreira alias Sun Glitters z nich ale rozhodně vystupuje.“ napsal o talentovaném hudebníkovi magazín the 405.

Německo bude zastupovat manželské duo Sea + Air se svým něžným písničkářským minimalismem hraným s nádechem barokní hudby. Projekt vzešel ze sólové kariéry multiinstrumentalisty Daniela Benjamina, který koncertuje a vydává desky už od začátku tisíciletí. Zpěvačka řeckého původu Eleni Zafiriadou je jeho manželkou od roku 2004, teprve relativně nedávno je ale napadlo, že by svoje kariéry mohli spojit. Před čtyřmi lety tak vznikl projekt Sea + Air, který v roce 2012 vydal úspěšný debut My Heart's Sick Chord a stihl předskakovat Whitney Houston na jejím posledním německém koncertě.

The Devil´s Trade je maďarský projekt, jehož protagonista Dávid Makó si po letech hraní s metalovými Stereochrist a hardcoreovými HAW odskočil k sólové kariéře a k pokojnějším žánrům jako jsou country, blues či folk. Klid je to ale jen zdánlivý – pod povrchem jeho písní shromážděných na loňském albu Those Miles We Walked Alone to vře a bublají emoce.

Frequency patří mezi nejvýraznější talenty slovenské scény posledních let. Mladíci z Vranova nad Topľou charakterizují svůj styl jako „alternativní space pop“ a letos o sobě dali výrazně vědět hitovým singlem Bauhaus. Albový debut Moon Starer vyšel v dubnu péčí Warner Records.

BokkaLiveuropeSea + AirSea + AirFrequencyThe Devil´s Tradeliveuro_EUSun_Glitters_tiba_2
Bokka
Bokka_web_event
 
EuroConnections. Vedoucí projektu: Petra Ludvíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.