zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Zahraniční koncerty

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
PRINCESS CHELSEA /NZ
20/05/2015 20:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

19:00 workshop s Princess Chelsea – Divadelní Bar

20:00 koncert

Do Paláce Akropolis se 20. května vrací koncertní série Femme Fatale a díky ní zavítá do Prahy novozélandská zpěvačka a skladatelka Princess Chelsea. Před třemi lety se proslavila skladbou The Cigarette Duet, která nasbírala na YouTube za tři roky bezmála devatenáct milionů shlédnutí. Chelsea ale rozhodně není hvězdou jednoho hitu, což dokazuje její druhé studiové album The Great Cybernetic Depression, které k nám přijede představit.

Z internetu se za poslední roky stala pro muzikanty vedlejší cestička ke slávě a Chelsea Nikkel alias Princess Chelsea se po ní vydala v roce 2012, když se její skladba The Cigarette Duet stala virální senzací. Duet nebo spíše hádku o škodlivosti kouření s Jonathanem Breem z kapely The Brunettes rychle nasbíral miliony diváků a svět si tak konečně všiml velkého talentu z Aucklandu. Čím je tedy Princess Chelsea výjimečná? I když vlastně většinu času zpívá o svém vlastním poměrně tuctovém životě, zní to v jejím podání jako to nejvíce vzrušující dobrodružství.

„Moje písničky jsou jako soundtrack k Disneyho filmu, který natočili Kraftwerk s Enyou za mikrofonem v šedesátkové produkci a ve vesmíru,“ popisovala Princess Chelsea svoji debutovou desku Lil' Golden Book. Nahrávka z roku 2011 je plná originálních indiepopových popěvků obalených v zajímavých barokních aranžích. Vedle přímočarého hitu The Cigarette Duet ale deska obsahuje i melancholičtější skladby, v nichž rekapituluje svoje vyrůstání v „nejnudnějším městě na světě“. S albem jí v roli producenta pomohl Jonathan Bree, který musel přetrpět dlouhé natáčení klipu k The Cigarette Duet v jednom záběru, jenž se povedl až asi na sedmdesátý pokus. Vtipné a vynalézavé klipy jsou vůbec doménou Princess Chelsea a obrázkovou podobu dostaly všechny skladby z její desky – v jednom tančí s vycpaným opičákem a v dalším paroduje módní videoblogy. A v málokterém chybí její milovaný kocour Winston.

Za výstřední holkou s brýlemi ve tvaru srdce z The Cigarette Duet je mnohem více než se na první pohled zdá. Písničky Princess Chelsea se pohybují „na neviditelné hranici mezi slastným sněním a nočními můrami“ (jak napsal portál Allmusic) – za smíchem se skrývá smutek, melancholické nálady naopak ráda shazuje surreálnými obrazy. Její něžné deprese jsou slyšet i na novém albu The Great Cybernetic Depression, které vychází v květnu a nabízí podle jejich slov: „Pohled do blízké budoucnosti, kde posedlost technologiemi přivedla společnost do těžkého úpadku“. Na desce je paradoxně více elektroniky než na debutu, její výjimečná schopnost vyprávět poutavé příběhy z každodenního života ale zůstala. Nové písničky představí Princess Chelsea poprvé českému publiku na večírku Femme Fatale 20. května v Paláci Akroplis.

Princess ChelseaPrincess ChelseaPrincess ChelseaPrincess ChelseaPrincess Chelsea
Princess Chelsea
Princess_chelsea_nebula_2__web_event
 
Zahraniční koncerty. Vedoucí projektu: Petr Boháč
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.