zpět na seznam projektů

další projekt

EuroConnections

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
CHAPELIER FOU /FR + FRED A /FR
22/01/2015 19:30, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Louis Warynski z francouzského městečka Metz strávil svoje mládí poctivým cvičením na housle. Teprve na konzervatoři objevil, že vedle klasiky existuje i báječný svět klubové elektroniky nebo rocku. Proč jedno nebo druhé opouštět, když by mohl všechny svoje lásky spojit do jedné? Znělo to trochu jako nápad hodný šíleného kloboučníka z Alenčiných dobrodružstvím Lewise Carolla a tak pro svůj projekt přijal jméno Chapelier Fou. Nebyl to ale vůbec nápad špatný, šestadvacetiletý houslový virtuóz a elektronický alchymista v jedné osobě je dnes považován za jeden z největších objevů francouzské hudby.

Hudební novináři ho srovnávají s Boards Of Canada, Four Tet nebo Owenem Palletem, ale odkazy na jiné muzikanty dostatečně neodhalují originalitu, s níž Chapelier Fou vstoupil do současné elektronické hudby. Pozornost vzbudily hned debutové singly Darling, Darling, Darling… a Scandale!, které v roce 2009 bodovaly i ve francouzské hitparádě. Vyšly na značce Ici d'ailleurs, nebo-li proslulém labelu z Nantes, který se stará o nahrávky takových osobností jako jsou třeba Yann Tiersen (autor soundtracku k Amélii z Montmartru) nebo Matt Elliott (alias The Third Eye Foundation). Oba jsou velkými fanoušky Chapelier Fou, zatímco prvního jmenovaného houslita zremixoval, druhý zpívá na jeho debutovém albu 613, který vyšlo v roce 2010.

Hravé, delikátní a mimořádně vynalézavé – takové jsou i další desky Chapelier Fou – Invisible (2012) a Delta (2014). Skladby se pohybují od sofistikovaného downtempa až po uhrančivý ambient a jsou v nich slyšet neobvyklé nástroje jako je třeba drnkací nástroj buzuki. Chapelier Fou tentokrát poprvé vystoupí v doprovodu kompletní živé kapely, což slibuje další nevšední zážitek.

Jako předskokana představí Chapelier Fou spřízněného hudebníka Fred A, se kterým momentálně nahrává debutové album.

EuroConnections - Chapelier Fou /FRChapelier FouChapelier FouChapelier FouPalác_Akropolis_Chapelier_Fou/ FRChapelier FouChapelier FouChapelier FouChapelier FouChapelier FouChapelier FouChapelier Fou
EuroConnections - Chapelier Fou /FR
11_01_26_ec_chapelier_fou__7__web_event
 
EuroConnections. Vedoucí projektu: Petra Ludvíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.