zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

1995 - 2020 JEN PRO TEN DNEŠNÍ DEN …

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
ZRNÍ /CZ + host ► BLAŽENKA /CZ
25/04/2013 19:30, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Plné kluby, Objev roku 2012 v Cenách Anděl (celkem 4 nominace), výhra Českého Tučňáka plus nominace na hudební ceny Apollo, Vinyla takové jsou „novinky“ u kladenských ZRNÍ. Vloni na podzim vydali své třetí album Soundtrack ke konci světa, které bylo nadšeně přijato kritikou i fanoušky. „Soundtrack ke konci světa je nahrávkou, která dosahuje té nejobtížnější mety na globálním hudebním hřišti," říká o albu Pavel Turek v Respektu. Deska „nabízí plnou náruč hitů, které nezní hloupě a hned tak se neoposlouchají… zahraničí bych takový český export ze srdce přál,“ uvádí Aleš Borovan v E15.

Písně ze Soundtracku ke konci světa si máte možnost poslechnout na pražském koncertě, kam si pozvali spřízněnou kapelu Blaženka. „Blaženka je kapela, která nás v našich začátcích brala s sebou na koncerty, abychom si mohli veřejně zahrát. Tak jsme jim to chtěli vrátit,“ říká zpěvák Jan Unger. Kromě písní ze zmiňované desky zazní i songy ze starších alb Hrdina počítačový hry jde do světa a Voní. Některé v nečekaných aranžích, slibuje kapela.

Kvintet Zrní spolu hrají ve stejném složení už dvanáct let a na kontě mají tři alba (Voní, Hrdina počítačový hry jde do světa, Soundtrack ke konci světa). Vycházejí jak ze zvuků elektronické zrychlené doby, tak z lidovky, inspirací jsou jim přitom lidi, krajina, zvířata, komiks, počítač a Poldovka. Jejich hudba je osobitá, vynalézavá, hravá, dynamická, barevná a plná emocí. Zrní je hra, něžný artbrut, kladenskej uhelnej zen.

Album Soundtrack ke konci světa vydali Zrní 22. října 2012 ve spolupráci s agenturou APPLAUSE booking.

ZrníZrní
Zrní
Promo_les_2_2012_web_event
 
1995 - 2020 JEN PRO TEN DNEŠNÍ DEN … . Vedoucí projektu: Lubomír Schmidtmajer
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.