zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Divadelní premiéry

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
Necesér ► ŽENA, KŮŽE, PÍSEŇ, KOST ► A DOST?
16/09/2013 20:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Výtvarné divadlo o zlomcích ženskosti konfrontující textilní umění, video, zpěv a loutkářské postupy: stopování obrazů před slovy, hlasů před písněmi, pohybů před tancem a doteků před setkáním.

Vyhrabávání a pohřbívání příběhů na poli, kde naše předkyně sázely mezi brambory poselství pro ty, které přijdou. Smrt nás nespouští z očí a přece svými životy ryjeme brázdy do země, do duší i do vzpomínek. Čím živíme síť spojující nás s koloběhem života a umírání? Drží nás ta síť nebo svazuje? Naše předkyně, vysušené nekonečnou prací na poli, se přes ni napřahují. Snad jsou tu ještě s námi, aby nás přenesly až za paměť a za sen.

Jazyk představení staví na výtvarné složce, na obrazech zhmotňovaných zvukem. Zpěv vytváří a posouvá obrazy na scéně, primitivní loutky tkají věčné pole předků a projekce kříží vrstvy času. Skupina žen různého uměleckého a kulturního zázemí (finského, finsko-švédského a australského, polského, slovenského a českého) modeluje tvar a téma inscenace na základě improvizací a sdílení osobních příběhů, vizí, snů a písní.

Režie : Alma Rajala /FI
Dramaturgie : Kateřina Fojtíková/CZ a Alma Rajala
Hudba : Ewa Żurakowska /PL a Svetlana Sarkisjan /SK
Výtvarný design : Lucie Nováčková/CZ a Susanne Kass /FI
Video: Susanne Kass
Light design: Michal Horáček/CZ
Sound design: Bethany Lacktorin /USA a Martin Janíček/CZ
Hrají: Ewa Żurakowska, Kateřina Fojtíková, Svetlana Sarkisjan a Susanne Kass
Producent: ProFitArt

Projekt vznikl za podpory Hlavního města Prahy, Fondu kultury, Paláce Akropolis, MoKS, Centra pro umění a sociální činnost v Mooste, Estonsko, a za finanční podpory Estonského ministerstva kultury, Estonian Cultural Endowment a Kulturkontakt Nord.

ŽENA, KŮŽE, PÍSEŇ, KOST (A DOST?) ŽENA, KŮŽE, PÍSEŇ, KOST (A DOST?) ŽENA, KŮŽE, PÍSEŇ, KOST (A DOST?) ŽENA, KŮŽE, PÍSEŇ, KOST (A DOST?) NecesérNecesérNecesérNecesérNecesérNecesérNecesér
ŽENA, KŮŽE, PÍSEŇ, KOST (A DOST?)
Promo_ophelia_web_event
 
Divadelní premiéry. Vedoucí projektu: Jan Honeiser
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.