zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

2008 - 2017 PLANET CONNECTION

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
SARAH BLASKO /AU I Awake
22/04/2013 19:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Jedna z nejvýznamnějších představitelek australské nezávislé hudební scény a několikanásobná držitelka výročních australských hudebních cen se představí poprvé v Praze.

Součástí večera Planet Connection bude jako vždy i doprovodný program zaměřený na kulturu a kuchyni Austrálie. Čeká Vás cestovatelská beseda, tradiční welcome drink- Bundaberg rum, Vegemite a Minties… Co to je, se dozvíte na místě. :) Večer zahájíme v 19:00 cestovatelským promítáním Ilony Götzové-Zlomkové, následovat bude krátký film Pod povrchem a ve 20:30 se těšte na koncert Sarah Blasko.

Zpěvačka s výrazným hlasem, rukopisem i vypravěčským talentem už doma patří dávno mezi nejosobitější autorky a za své nahrávky pravidelně sbírá platinové desky.

Akusticky průzračné album As Day Follows Night (2009) produkované Bjornem Yttlingem ze skupiny Peter Bjorn and John se stala albem roku podle rozhlasové stanice Triple J a bylo první v diskografii Sarah Blasko, jež se dostalo do mezinárodní distribuce.

Loňský počin I Awake, který na jaře vychází ve zbytku světa, je novým vrcholem v její klikaté osobní kariéře.

Cestovatelské promítání nás zavede do země protinožců, tak, jak ji z několikaletého pobytu zná Ilony Götzová-Zlomková. Austrálie je tajemný a dobrodružný svět, jehož kořeny sahají tak hluboko, jako kořeny nejstarších Baobabů. Zdejší příroda a její drsná krása bere dech. Korálové útesy, které nepřehlédnete ani z vesmíru. Bizarní pobřeží Great Ocean Road. Kaňony Modrých hor. Pustá centrální Austrálie, kde z ničeho nic vystupuje kamenné rudé srdce, posvátné Uluru. Rozmanité rostliny a živočichové, které nepřestávají fascinovat každého bez rozdílu. A místní obyvatelé, kteří si i přes to všechno dokáží udržet svůj pověstný australský ledový klid. „Take it easy!“

Sarah BlaskoSarah BlaskoAustrálieAustrálieAustrálie
Sarah Blasko
13_04_22_sarahblasko1_web_event
 
2008 - 2017 PLANET CONNECTION. Vedoucí projektu: Petra Ludvíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.