zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Music Infinity

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
LOSCIL /CAN +SIMON SCOTT /UK
25/03/2013 19:30, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Hostem dalšího pokračování koncertní série Music Infinity bude 25. března kanadský producent ambientní hudby Loscil. Vydává experimentální elektroniku na prestižních značkách Kranky a Ghostly International, ale stíhá natáčet i s vancouverskými indierockery Destroyer. V Paláci Akropolis bude Loscil tkát své minimalistické zvukové koláže navozující ztišenou meditativní atmosféru. Sekundovat mu k tomu v Paláci Akropolis bude britský multiinstrumentalista, skladatel a zvukový designér Simon Scott, který se od bubnování v shoegaze legendách Slowdive dostal až k delikátnímu ambientu, do něhož vplétá nahrávky přírody.

Scott Morgan dostal svoji přezdívku Loscil podle funkce „loop oscillator“ z jednoho hudebního software a efektované smyčky samplů skutečně dominují jeho vláčným ambientním kompozicím. S hudbou začal v devadesátých letech na vancouverské indierockové scéně a dodnes bubnuje ve významné skupině Destroyer. Kromě toho ale také stihl vystudoval elektronickou hudbu a přes vliv krautrockových klasiků Cluster či minimalistického skladatele Gavina Bryarse se dostal k ambientu a drone music. Své debutové album A New Demonstration of Thermodynamic si vydal na konci tisíciletí vlastním nákladem a upoutalo pozornost chicagského labelu Kranky, který už dvacet let patří k absolutní špičce experimentální hudby.

Loscil na Kranky debutoval v roce 2001 nahrávkou Triple Point, která jeho debut rozšířila o čtyři nové skladby. Od té doby zde vydal pět dlouhohrajících desek, které prozkoumávají vodní hlubiny (Submers) i nebeské výšiny (Plume). Na svých nahrávkách často využívá improvizací spřátelených hudebníků, velkou roli v hudbě Loscil ale hrají také field recordings – album First Narrows je zvukovou studií vancouverského mostu Lion Gate a loňské album Sketches from New Brighton pro změnu využívá zvuky nahrané v stejnojmenného parku jeho domovského města. Morgan má za sebou i jedno EP na značce Ghostly International a nebo čistě dronovou nahrávku pro italský label Glacial Movements. Skládá však také hudbu k dokumentárním filmům či počítačovým hrám.

Druhým hostem březnového Music Infinity bude bubeník slavné britské skupiny, který rock vyměnil za experimentální elektroniku, hudebník Simon Scott. Se skupinou Slowdive vystoupal na začátku devadesátých let na pomyslný trůn králů snivého stylu shoegaze. Než je v roce 1994 opustil, natočil s nimi i album Soulvaki, které spoluprodukoval otec ambientu, Brian Eno. Poté působil i v několika dalších rockových skupinách jako Lowgold či Televise. Skutečný zlom v jeho kariéře ale přišel v druhé polovině nulté dekády, kdy založil label Kesh Recordings a ve svém studiu v Cambridge začal kutit experimentální elektronickou hudbu.

Scottův debut Navigare vyšel v roce 2009 na norské značce Miasmah a v dalších letech přidal nahrávky i pro labely jako Immune, Slaapwel či 12k. Na posledně jmenované značce Taylora Dupree se objevila jeho loňská deska Below Sea Level, která propojuje digitální zvuky s nahrávkami přírody, jež zaznamenal ve východoanglické oblasti Fens. Simon Scott také spolupracoval s The Sight Below či Nilsem Frahmem známými z programu série Music Infinity. Společně s kanadskými Loscil naváže Simon Scott v pátek 25. března v Paláci Akropolis na jejich nezapomenutelná vystoupení z minulých let a připíšou další nezapomenutelnou kapitolu do historie této unikátní koncertní série.

LoscilLoscilSimon ScottSimon Scott
Loscil
Scottmorgan3sm_web_event
 
Music Infinity. Vedoucí projektu: Martin Poddany
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.