zpět na seznam projektů

další projekt

EuroConnections

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
CASCADEUR /FR+ BORIS CARLOFF /CZ
21/11/2013 19:30, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

line up:

19:30 Cascadeur

20:45 Boris Carloff

V bílé motocyklistické helmě, pod níž na pódiu skrývá svoji tvář, vypadá Alexandre Longo alias Cascadeur jako bratranec kolegů Daft Punk. A stejně jako pařížští roboti či krajané Air , umí i on polidštit chladné zvuky syntezátorů a stvořit z nich cosi velmi lidského. Náladu skladeb dotváří jeho hlas – křehký, androgynní a zranitelný, který novináři často přirovnávají k Antony Hegertymu.

Boris Carloff v sobě nezapře studiového mága, producentského perfekcionistu, který se proslavil prací na deskách domácí hudební špičky od Sunshine, přes A Banquet až ke Kryštof.

Jeho loňské album Escapist si odneslo ocenění kritiků Apollo za nejlepší desku roku 2012 a čtyři nominace na ceny Anděl, z nichž dvě Carloff také proměnil. „The Escapist je nonšalantní zvuková výprava, která se nebojácně noří do temných zákoutí lidské duše.“ napsal Musicserver.cz o desce, kterou Carloff natáčel s bubeníkem Doughtem Yowellem (Suzanne Vega) či zpěvákem Ghetto Priesttem (Asian Dub Foundation, Massive Attack). Letos v květnu se deska dočkala i mezinárodní distribuce.

CascadeurcascadeurCascadeurCascadeurcascadeurBoris CarloffBoris CarloffBoris CarloffBoris CarloffBoris Carloff
Cascadeur
Cascadeur_šiřka_web_event
 
EuroConnections. Vedoucí projektu: Petra Ludvíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.