zpět na seznam projektů

další projekt

EuroConnections

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
ILLE /CZ - křest alba + special guest IT´S A MUSICAL /DE
19/09/2013 19:30, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Hosty slavnostního křtu budou Márdi (Vypsaná Fixa) a Jarda Švejdík (Priessnitz), ale také švédsko-německé duo It´s a Musical, které se v Praze představí poprvé.

19:30 – 20:15 It´s a Musical 20:30 – 22:00 Ille

Debutové album kapely ILLE “Ve tvý skříni” boduje jak u posluchačů, tak u hudebních kritiků. Deska už druhým týdnem vévodí žebříčku prodejnosti na Supraphonline.cz, na iTunes je aktuálně druhou nejprodávanější českou nahrávkou a v hitparádě IFPI patří do TOP 20.

Pilotní singl Holka ve tvý skříni v současné době zabodoval v hitparádě Evropy 2 i pražského Radia 1.

Hostem večera bude švédsko-německé duo It´s a Musical, které s iLLe spojuje hravost i chytré melodie. Ella Blixt a Robert Kretzschmar vydali společně již dvě alba u vydavatelství Morr Music. Mají za sebou turné se Sin Fang, Borko, Whitest Boy Alive, ale také sólové turné po Japonsku, kde se jejich nahrávky staly velkým hitem.

Napsali o Ille:

Musicserver/Jan Průša

“Kdo si všiml před lety EP ”V rekvizitách” a nebo sleduje i další tvorbu Olgy Königové, věděl, že v její skříni ošklivé věci nenajde. Ale až když ji pootevřete a dostanou se na světlo, zjistíte, jak moc krásné jsou…

Právě díky deskám, jako udělali ILLE, přestává být pop sprostým slovem, ale velmi příjemným společníkem. Milým, chytrým a hlavně opravdovým, bez blejskavýho alobalu,”

iDnes/ Ondřej Bezr

“zpěv Olgy Königové je podobného rodu jako třeba projev Lenky Dusilové, obě zpěvačky spojuje nejen nestylizovaný, přirozený výraz, ale i podobná barva hlasu. Se zvukem, který je dílem osvědčeného producenta Dušana Neuwertha a v němž se ladně doplňují folkrockově strunná aranžmá s jemně tepající elektronikou a teple syntetickými zvukovými prostory si tento zpěv vyloženě notuje.”

Koule.cz/ Josef Martínek

“Olga Königová a její pomocníci mají na svědomí (zatím) nejlepší české album roku 2013.”

IlleIlleIlleIt´s a MusicalIt´s a MusicalIt´s a MusicalIt´s a musical
Ille
13_09_19_ec_ille_výřez_tisk_web_event
 
EuroConnections. Vedoucí projektu: Petra Ludvíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.