zpět na seznam projektů

další projekt

EuroConnections

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
EFTERKLANG /DK + PIANO /CZ
16/05/2013 19:30, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Málokterá kapela z evropského kontinentu dokázala za posledních deset let udělat takovou díru do světa jako dánští Efterklang.

Jejich originální mix epického indierocku, kapesní elektroniky a folkového písničkářství z nich udělal stálici globální nezávislé scény a každou jejich desku doprovází velká očekávání.

Loňské album Piramida je ambiciózní zvuková skulptura pojmenovaná po opuštěném těžařském městě za polárním kruhem. V srpnu 2011 strávili Casper Clausen, Mads Brauer a Rasmus Stolberg devět dní v dnes již opuštěné ruské osadě Pyramide na Špicberských ostrovech.

Toto bývalé hornické městečko zanechané v roce 1998 svému vlastnímu osudu se stalo hlavním zdrojem inspirace. Na natáčení se podíleli osobnosti současné post-klasické hudby Peter Broderick či Nils Frahm, ale i orchestr a sedmdesátičlenný dívčí sbor.

Efterklang se v Paláci Akropolis představí v rozšířené šestičlenné podobě, se kterou v únoru a březnu objíždí Severní Ameriku.

Důstojným českým partnerem jim bude projekt Piano, za nímž stojí hudebník a výtvarník Mikoláš Růžička známý hlavně z dua Republic of Two (Anděl za objev roku 2010).

EfterklangEfterklangEfterklangPiano
Efterklang
Efterklang1-2012-byrasmuswengkarlsen-web_web_event
 
EuroConnections. Vedoucí projektu: Petra Ludvíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.