zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Music Infinity

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
ORCAS /US + RAFAEL ANTON IRISARRI /US + BENOIT PIOULARD /US
18/06/2012 19:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Na červnové Music Infinity se budou posluchači moci ponořit do abstraktních ambientních ploch protkaných delikátními snivými melodiemi. Palác Akropolis totiž poctí návštěvou americká dvojice Orcas, kterou tvoří originální písničkář Benoît Pioulard a postminimalistický skladatel Rafael Anton Irisarri známý také jako The Sight Below. V Praze Orcas představí svůj eponymní debut, který bude bezpochyby jedním z nejdiskutovanějších alb roku 2012 na nezávislé scéně. V jeho nadýchaných zvukových peřinách se potkává moderní klasika, ambient, folkové melodie i dubové efekty.

Kromě společného vystoupení pod hlavičkou Orcas se oba hudebníci představí i ve svých sólových inkarnacích. Milovník českého surrealisty Jana Švankmajera – americký skladatel Rafael Anton Irisarri zahraje svoje kompozice na pomezí ambientu a moderní vážné hudby, ve kterých skládá poctu drsné krajině amerického severozápadu. A Benoit Pioulard dostane šanci vůbec poprvé uvést v Praze svoje intimní písničkářství, při němž melodie hrané na akustickou kytaru obaluje do efektů a ruchů. Ve své diskografii má vysoce ceněná alba Précis a Temper vydaná na značce Kranky.

Pioulard a Irisarri jsou dvě kosatky plující ve volných vodách hudebních experimentů. K jejich výpravě se můžete přidat 18. června v Paláci Akropolis.

OrcasOrcasOrcas
Orcas
Orcas_photo_small_web_event
 
Music Infinity. Vedoucí projektu: Martin Poddany
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.