zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Music Infinity

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
NILS FRAHM /DE + OLAFUR ARNALDS /IS + A WINGED VICTORY FOR THE SULLEN /US
09/10/2012 19:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

V Praze se představí elektronicko-akustický label Erased Tapes. Special guest ANNA MÜLLER.

Říjnové Music Infinity představí českému posluchači tvorbu hudebníků z londýnsko-berlínského labelu Erased Tapes, který se věnuje prorůstání soudobé klasiky a elektronické hudby. Svoje křehké klavírní skladby zahraje v Paláci Akropolis německý skladatel a hudebník Nils Frahm a repetitivní vážnohudební motivy utopené v ambientních plochách bude servírovat projekt A Winged Victory For The Sullen, v němž se potkal autor filmové hudby a klavírista Dustin O'Halloran a hudebník Adam Wiltzie, který je už i u nás známý jako polovina skupin Stars of The Lid a Dead Texan. Právě koncert posledně jmenované skupiny před sedmi lety sérii Music Infinity zahájil. Zároveň jako speciální host s nimi zahraje i islandský talent Ólafur Arnalds, který vystoupil už sólově na jaře právě v rámci Music Infinity.

Erased Tapes letos oslaví pět let své existence, během nichž se staly jedním z nejdůležitějších labelů současné alternativní scény. Značka hostí taková jména jako Peter Broderick, Rival Consoles či u nás dobře známý Ólafur Arnalds a je rozkročená nad žánry s důrazem na ambient a moderní vážnou hudbu. „Vždycky mě nejvíce zajímal dialog mezi opačnými póly – mezi tradicí a současností, či mezi digitálním a analogovým, elektronickou a akustickou hudbou a nebo popem a klasikou,“ říká zakladatel labelu Robert Raths a dodává: „Tím, že tyto světy přiblížíme, nebo alespoň iniciujeme jejich dialog dostaneme způsob, jak využít těch nejlepších momentů z obou a vytvořit tak něco vzrušujícího, trvalého a existující mimo čas.“

Jsou to právě nahrávky jako loňské debutové album A Winged Victory For The Sullen zastoupené v mnoha výročních žebříčcích nebo počiny Nilse Frahma (ať už sólové či v duu s čelistkou Anne Müller), které patří k skvělým příkladům tohoto přístupu, jež překračuje žánrové škatulky a míří k hudební dokonalosti. 9. října se v Paláci Akropolis můžeme těšit na magický zážitek s hudbou, která zdánlivě proklouzává mezi prsty a zároveň zanechává nesmazatelné stopy na duši posluchačů.

Nils FrahmA Winged Victory For The SullenErased Tapes Records
Nils Frahm
Nils_frahm_-_portrait_with_headphones_web_event
 
Music Infinity. Vedoucí projektu: Martin Poddany
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.