zpět na seznam projektů

další projekt

EuroConnections

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
Digit All Love /PL + Fiordmoss /CZ
15/04/2010 19:30, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Dubnové EuroConnections ozdobí při své první návštěvě České republiky polská skupina Digit All Love. Devítičlenný all-star band muzikantů z Wroclavi předvede na pódiu Paláce Akropolis jak to vypadá, když se náladotvorný a intimní trip hop propojí s energií akustických nástrojů. Delikátně krásné skladby Digit All Love posouvají hranice trip hopu až do teritoria moderního sofistikovaného písničkářství mimo žánrové hranice. Jedna z nejoriginálnějších kapel našich severních sousedů představí v Praze svoje aktuální druhé album nazvané V a součástí jejich produkce je i sugestivní vizuální doprovod. Domácím hostem večera bude moravské duo Fiordmoss kombinující chladné zvuky strojů s vřelým folkem. 15. dubna bude v Paláci Akropolis na večírku EuroConnections znít chytrá elektronika tepající lidským srdcem.

Digit All Love – Triphopový orchestr

Trip hop vznikl v polovině devadesátých let průnikem hlubokých lidských emocí do chladné elektronické hudby. Polský band Digit All Love dokázal z této formulky vytěžit něco zcela originálního. Místo aby samploval praskající vinyly, rozhodl se wroclavský producent elektronické hudby Maciek Zakrzewski v roce 2005 angažovat pro svůj nový projekt i respektované profesionální muzikanty z jazzových a vážnohudebních těles. Výsledkem byl ambiciozní devítičlenný projekt Digit All Love, který propojuje postupy elektronické hudby s akustickými nástroji.

Digit All Love jsou vlastně tři kapely v jedné, nicméně ze stylové různorodosti udělali svoji výhodu a každý z muzikantů přináší do hudby svůj vlastní přístup. I proto Digit All Love dávno překročili škatulku „triphopový orchestr“, kterou je v začátcích častoval hudební tisk. Ale za lásku k melancholické hudbě britských inovátorů jako byli Portishead nebo Massive Attack se vůbec nestydí. Otisky jsou patrné v éterickém vokálu Natalie Grosiak, která na první bezjmenné desce z roku 2007 zpívala výhradně anglicky. Aktuální druhé album V, které vyšlo na konci letošního února už ale nachází inspiraci i v domácích luzích a hájích a několik skladeb vzniklo zhudebněním textů polských básníků.

Koncert skupiny Digit All Love je ojedinělý zážitek, při kterém jejich sofistikovaná hudba roste pod náporem energie z živého vystoupení talentovaných hudebníků. Wroclavský band působí jako dobře namazaný stroj, který suverénně pilotuje výtečná vokalistka Natalie. Nedílnou součástí jejich produkce je ale i abstraktní vizuální doprovod, o který se stará japonský VJ Toyotaka Ota. Hudba a obraz společně vytváří úchvatný koncertní spektákl a Palác Akropolis určitě 15. dubna zažije jeden z nejpůsobivějších koncertů letošního jara.

Domácím hostem dubnových EuroConnections bude duo Fiordmoss, původem z Valašského Meziříčí a nyní usazené v Brně. Dvojice Roman Přikryl a Petra Hermanová milují severské fjordy a snaží se je evokovat svojí hudbou. V praxi to znamená, že spojují chladnou elektroniku a zasněný folk do elegantního písňového koktejlu. Mimochodem Petra Hermanová začínala jako partnerka Markéty Irglové v projektu Siren. Dvojice má za sebou účast na několika samplerech a především předskakování MIDI LIDI na únorovém česko-slovenském Bubáks Tour 2010.

Digit-All Love vystupuje v sestavě:

Natalia Grosiak – vokály Maciek Zakrzewski – samply, elektronika, produkce Bond – kontrabas Mush – bicí a smyčky Mont-R – kytara Ola Kwiatek – housle Rafal Zalech – viola Ola Konczak – violončelo

Diskografie Digit-All Love:

Digit All Love (2007, Open Sources) V (2010, Mystic Productions)

Digit All LoveDigit All LoveDigit All LoveDigit All LoveDigit All Love
Digit All Love
Dal_04_web_event
 
EuroConnections. Vedoucí projektu: Petra Ludvíková
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.