zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Music Infinity

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
THREE TRAPPED TIGERS /UK
10/03/2012 19:30, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Co by se asi stalo, kdyby Aphex Twin nebo Boards of Canada natočili album s klasickými rockovými nástroji? Odpověď na tuto otázku dá 10. března na svém prvním pražském koncertě londýnské instrumentální trio Three Trapped Tigers. Jeho muzikanti se rozhodli odhodit všechno hudební vzdělání i zkušenosti a vypustit na svět šelmu své imaginace. Svůj fantastický koktejl math-rockových rytmů, post-rockové atmosféry, elektronických experimentů i osvobodivých hlukových erupcí předvedou v Paláci Akropolis na březnovém večírku série Music Infinity.

Three Trapped Tigers vznikli původně jako docela šílená idea v hlavě klavíristy Toma Rogersona. Klasicky vzdělaný hudebník s dlouholetými zkušenosti z jazzu tehdy poprvé vyhlédl za obzory svých žánrů a objevil fantastický svět experimentální elektronické hudby. Setkání s Aphexem Twinem a dalšími kutily z labelu Warp ho přivedlo na myšlenku zkusit oba světy propojit. Pro svůj nápad získal v roce 2007 kytaristu Adama Bettse a bubeníka Matta Calverta a společně se vydali na průzkum jim dosud zapovězených hudebních krajin. Na konci první etapy jejich kariéry bylo album Route One or Die, označované britským tiskem za jeden z nejpovednějších debutů loňského roku. „Je to hudební imaginace ve své nejčistší formě,“ psali například v týdeníku New Music Express.

Trio svoji kariéru odstartovalo trilogií Epček z let 2008 – 2010 s číslovanými skladbami. Průzkumné zvukovými výsadky sahaly od „pytagorejského rocku“ až k techno monolitům hraným na klasické nástroje. Na debutu Route One or Die už představili svůj styl dokonale zformovaný a všechny experimentální výboje drží pohromadě jejich hudební talent. Při poslechu desky si vzpomenete na energické dance-rockové kapely jako jsou Battles, Jaga Jazzist nebo Foals, ale Three Trapped Tigers umí k frenetickým beatům a bláznivým smyčkám přidat i kontemplativní postrockové pasáže a ne náhodou v rozhovorech padají i jména jako Sigur Ros či 65daysofstatic. Skupina se ale nestydí ani za vliv klasiků progresivního rocku jako jsou třeba King Crimson či Yes.

Jestli jejich nahrávky někdy působí trochu sebezahleděně, pak na pódiu jsou Three Trapped Tigers jako tři hladoví tygři vypuštění v jungly za svou kořistí. Skvěle technicky vybavení muzikanti zaujali strhujícím koncertem na slovenském festivalu Pohoda a v Praze se tak na jaro můžeme těšit na energickou explozi prvního stupně. V sobotu 10. března bezpochyby večírek Music Infinity dostojí svému slibu představovat v Praze něco dosud neslýchaného.

Three Trapped TigersThree Trapped Tigers
Three Trapped Tigers
Ttt_0251_web_event
 
Music Infinity. Vedoucí projektu: Martin Poddany
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.